İşte Skandalın Kilit İsimleri!

İşte Skandalın Kilit İsimleri!
KPSS ve birçok sınavda kopya olayını organize ettikleri gerekçesi ile tutuklanan 4 kişiyi araştırıldı ve ortaya çarpıcı sonuçlar çıktı..

Araştırma görevlisi lider

* Oruç Ali Uğur: 1998- 2000 yılları arasında MHP Genel Merkezi’nde büro memuru olarak çalıştı. Kadrosu Karaman’da Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde bulunan Uğur, Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor yüksek Okulu’nda araştırma görevlisi olarak çalışıyor.

Uğur ifadesinde, Kadirlili bir hemşerisinin sınava girmek için Ankara’ya geldiğini, bazı kişilerin sınav sorularını elde ederek, tanıdıkları kişilere dağıttıklarını söylediğini belirtti ve şunları söyledi, “Soner Gökgül ve Zülfü Biçer’i ülkü ocaklarından tanıyorum. Daha önce MHP Genel Merkezi’nde görev yaptığım için arkadaşlarım bana ‘reis’ diye hitap ederler. Evimde ele geçen ruhsatsız silah bana ait. Polis Meslek Yüksekokulları öğrenci adaylığının iptalini sağladığım yönündeki suçlama da kısmen doğrudur. Ancak soruları ben çalmadım. Kadirli’de olan bir hemşerim bu sınava girmek için Ankara’ya geldiğinde beni buldu.”

‘Bakarız dediklerimin hiçbiri başarılı olamadı’

* Zülfü Biçer: Eski Ülkü Ocakları Başkanı ve milletvekili adayı
2007 genel seçimlerinde MHP’den Elazığ Milletvekili adayı oldu. 1968 doğumlu olan Biçer, Elazığ Ülkü Ocakları Başkanlığı görevinde de bulundu. Halen Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışan Biçer, ifadesinde, “MHP milletvekili adayı olduğum için çevremden bir kısım hizmetler talep edilmekte. Sınavlar için yardım isteyen ‘bakarız’ diye cevap verdiğim şahıslar araştırılsın. Bu şahısların hiçbir sınavda başarılı olamadıkları görülecektir” diye konuştu.

Üniversiteliyi bıçakla öldürdü

* Soner Gökgül: 1997 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde Kenan Mak adlı öğrenciyi bıçaklayarak öldürerek 15 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı. İşlediği cinayetten sonra 4 yıl 2 ay hapis yatan Gökgül, Af Yasası’ndan yararlanarak serbest bırakıldı. Gökgül aynı zamanda bir süre, Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde yöneticilik görevinde de bulundu.


Türk-Eğitim Sen üyesi çıktı

* Özgür Fidan: Türk Eğitim-Sen Bursa Şubesi’ne üye olan Fidan, 2008 yılından 2010 yılı Ağustos ayına kadar Bursa’da Nurettin-Gülten Kutlucan İlköğretim Okulu’nda çalıştı. Ardından Ankara’ya yerleşen Fidan, Gazi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı.

Vatan

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com