İşte Son Hava Tahmini!

İşte Son Hava Tahmini!
Bugün görülecek bahar sağanakları ise sağlık açısından risk oluşturmuyor, radyoaktif bulutlar, yağmur bulutlarının daha üzerinde olduğundan yere inmeyecek.

Radyoaktif bulutlar önce Pasifiği, ardından Atlantik'i geçerek Avrupa kıtasına ulaştı. Bugün bu bulutlar, 7000 metrede esen kuvvetli rüzgarların etkisiyle İngiltere'den Fransa ve Cezayir'e, oradan da Libya ve Mısır'a kadar inecek.

Türkiye'ye ise Ege'den giriş yapan radyasyon, toplam 20 bin kilometre kat ettiğinden, ulaşan radyasyon miktarı çok az. Japonya'dan yayılan miktarın 1000'de 1'i kadar.

Bugün Türkiye'de görülecek bahar sağanakları ise sağlık açısından risk oluşturmuyor, radyoaktif bulutlar, yağmur bulutlarının daha üzerinde olduğundan yere inmeyecek.

İstanbul'da güneşi de görmek mümkün, hafif bahar yağmurları da var. Ankara'da sabah olmasa da, özellikle akşam sağanak yağmur görülecek. İzmir biraz bulutlanıyor ama sıcak. Bursa hafif yağmurlu, Adana 22 derece.

Marmara'da ara ara güneş görülse de, Trakya ve Çanakkale'de daha sık görülmek üzere hafif bahar yağmurları var. Perşembe-cuma, termometreler 3-4 derece düşüyor.

İç Anadolu'da bugün sıcaklık daha yüksek, mart ayı ortalamasını 5-6 derece aştı. Havanın bu kadar ısınması, akşam bahar sağanaklarını getirecek.

Ege'de havanın ısınmasını sağlayan lodos, bölgeyi bulutlanıyor, bugün Kütahya ve Afyon'da yağmur başlayacak. Yarın ise Ege genelinde yağmur var.

Antalya biraz bulutlanırken, Adana-Güneydoğu boyunca güneş görülüyor. Bu akşam Akdeniz'in kıyıdan uzak yerlerinde yağmur olacak. Sıcaklık Antalya'da 19, Diyarbakır'da 20 derece.

Doğu Anadolu geneli parçalı bulutlu, yağmurlar bu bölgede perşembe-cuma etkisini gösterecek. Sıcaklık 4 gün boyunca artacak.

Karadeniz'in batısında bugün Samsun'a kadar yağmur var. Karabük-Kastamonu-Çorum arasına daha kuvvetli yağacak. Yarın Karadeniz'in tamamı da yağışlı olacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com