İşte Süleyman Soylu'nun Kararı!

İşte Süleyman Soylu'nun Kararı!
DP'den ihracından sonra Süleyman Soylu'nun Numan Kurtulmuş'la hereket edeceği konuşuluyordu. Kurtulmuş'la buluşan Soylu son kararını verdi..

Saadet Partisi'nden ayrılan Numan Kurtulmuş'un kuracağı partisine katmak istediği Demokrat Parti eski Genel Başkanı Süleymen Soylu'nun Kurtulmuş'a 2011 seçimlerine kadar siyasette olmama kararını ilettiği öğrenildi.

Yeni partisinin adını ve yol haritasını pazartesi günü açıklayacak olan Numan Kurtulmuş ile süreç içinde iki defa görüştüğü belirtilen Süleyman Soylu, Sabah gazetesinden Mahmut Övür'e konuştu.

Soylu şunları kaydetti: "Yeni kuracakları partinin başarılı olacağına inanıyorum. Arkadaşlarımızla yaptığımız değerlendirmelerden sonra 2011 seçimlerine kadar siyasette olmama kararımızı ilettim. Ayrıca ihraç edildiğim DP'deki hukuki sürecin tamamlanmasını bekliyorum. Bunun için onlara yol açıklığı diledim."

Övür, Kurtulmuş'un Türkiyeli Ermenilerin önemli isimlerinden Taraf yazarı Markar Esayan'a da parti kurucusu olma önerisi götürdüğünü ve 'hayır' cevabını aldığını aktardı.

Haber 7

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com