İşte Süper Kupa'nın faturası

İşte Süper Kupa'nın faturası
Emniyet Genel Müdürlüğü, Galatasaray ve Fenerbahçe arasında Yeni Erzurum Stadyumu'nda oynanan Süper Kupa müsabakasıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, 37 kişi hakkında işlem yapıldığı belirtildi.
Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada “Süper Kupa müsabakasında görev alan Erzurum Emniyet Müdürlüğü personeline takviye olarak çevre illerden 250 kişilik Çevik Kuvvet personeli ve İstanbul'dan her iki takımın holigan ve fanatik seyircilerini tanıyan 12 gözlemci polis ile 2 adet TOMA(Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı) görevlendirilmiştir. Müsabaka öncesi ve esnasında çıkan olaylarla ilgili 37 kişi hakkında 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun ile Kabahatler Kanunu kapsamında işlem yapılmıştır" denildi.
 
Açıklamada, meşale yakmak ve saha içerisine yasak madde atmak suçundan 6 kişi, stadyuma biletsiz girmek suçundan 2 kişi, koltuk kırmaktan 1 kişi, karaborsacılık yapmak suçundan 28 kişi hakkında yasal işlem yapıldığı belirtildi.
 
Açıklamada ayrıca, iki takım taraftarları üzerinde ve seyahat otobüslerinde yapılan aramalarda; 110 meşale, 12 bıçak, 8 demir ve tahta sopa, 1 zincir, 3 litre yanıcı madde (benzin) elde edildiği belirtilerek "Olay çıkaran şahıslarla ilgili tespit çalışmaları devam etmektedir” denildi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com