İşte Tayyar'ın Açıklaması

İşte Tayyar'ın Açıklaması
Taraf gazetesi, seçime hazırlanan AKP'nin gazeteci Şamil Tayyar'a vekillik teklifi götüreceğini yazdı. Peki teklif gelirse Tayyar ne cevap verecek? İşte Tayyar'ın açıklamaları…

Ersin Savaş, elmahaber

Bugün Taraf gazetesi manşetten verdiği haberde AKP'nin 2011 seçimleri için temel stratejilerini belirlediğini ve yeni isimlere vekillik için teklif götüreceğini yazdı.

AKP'nin teklif götürmeyi düşündüğü isimlerden biri de son yıllarda yazdığı yazılar ve kitaplarla çok popüler bir yazar haline gelen Star gazetesi Ankara Temsilcisi Şamil Tayyar.

Kamuoyunun, Ergenekon ve Balyoz operasyonlarıyla ilgili “derin” yazılarıyla tanıdığı Tayyar'a, AKP'den vekillik için bir teklif alıp almadığını sorduk.

Tayyar şu ana kadar kendisine herhangi bir teklif gelmediğini, siyasetle eskiden ilgilendiğini fakat şu anda gündeminde öyle bir şey olmadığı söyledi. Vekillikle ilgili tüm kapıları kapatmayan Tayyar, “geleceğimle ilgili şimdiden engel koyamam. Teklif olursa düşünür ona göre bir karar veririm” şeklinde konuştu.

Tayyar, “amaç ülkeye hizmet etmekse ben mecliste değil medya alanında hizmet etmek istiyorum. Yazdığım kitaplar çok okunuyor. Yazılarım ses getiriyor. Bundan dolayı medyada devam etmek daha mantıklı geliyor" dedi.

Kendisine 40'dan fazla dava açılan Tayyar'a belki vekil olursa açılan davalardan kurtulabileceğini sorduğumuzda şunları söyledi; “vekil olduğun zaman davalardan kurtulma gibi bir durum söz konusu değil. Tazminat davaları devam ediyor. Ceza davaları ise vekillik sonrasına erteleniyor. Bundan dolayı vekil olsam da bir şey değişmeyecek” şeklinde konuştu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com