İşte Terfilerin Top Adayları!

İşte Terfilerin Top Adayları!
Poyrazköy İddianamesi'nin delil klasörlerinde yer alan 'terfilerın top adayları' Amirallik bekliyor..

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı öncesi Balyoz sanığı 13 generalin terfi durumları üzerinde tartışmalar sürerken, YAŞ toplantısında terfi listesinde yer alması beklenen albaylar arasında da darbe sanığı olanların sayısı yüksek.

Bunlardan ikisi, Poyrazköy İddianamesi’nin delil klasörlerinde yer alan bir dokümanda, “(terfilerde) 2009 ve 2010 yılının top adayları” olarak geçiyor.

Poyrazköy iddianamesine giren bir belgede “2009 2010 yılındaki top adaylarımız Şafak Yürekli, Fahri C.Y., Levent Görgeç ilgililere iletilsin.” ve “Şafak ve Fahrican Y. bizim çocuklardan. Kuvvet bunların terfisi üzerine bina edilecek alt kadememizdeki yapılanmamız için bu iki isim çok önemli. Fahrican Güneydoğu kökenlileri temsil edecek” notları dikkat çekiyordu.

Belgedeki “top adaylardan” Poyrazköy sanığı Levent Görgeç, hakkında soruşturma devam ederken 2009 YAŞ’ında Tuğamiralliğe terfi etti. Belgedeki diğer iki kritik isim ise yine denizci albaylar Şafak Yürekli ile Fahri Can Yıldırım. Poyrazköy soruşturmasının tutuksuz sanığı Albay Yürekli, bu yılki YAŞ’ta Tuğamiralliği terfi etmeyi bekliyor. Albay Fahri Can Yıldırım’ın adı ise Kafes soruşturmasında da geçmişti. •

Kaynak: Star
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com