İşte Terim ve Culio kararı

İşte Terim ve Culio kararı
Etik Kurulu, Fatih Terim ve Emmanuel Culio konusunda kararını verdi.

Bonservisi Galatasaray’da olan Emmanuel Culio, geçtiğimiz sezon başında Orduspor’a kiralık gitmiş, Gençlerbirliği maçının ardından ise sarı-kırmızılı takıam dönmek istediği yönünde açıklamalar yapmıştı. Bunun üzerine Karadeniz ekibi, lig bitmeden Arjantinli futbolcunun sözleşmesini feshetmişti.

Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve Mersin İdman Yurdu futbolcusu Juan Emmanuel Culio ile ilgili kararını verdi.

İki isim hakkındaki karar şöyle:

“Etik davranış ilkesi ihlali iddiasıyla Kurulumuza sevk edilen Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü futbolcusu Juan Emmanuel Culio ve Galatasaray A.Ş. Teknik sorumlusu Fatih Terim ile ilgili olarak Kurulumuz; Galatasaray A.Ş. teknik sorumlusu Fatih Terim hakkında, Etik Kurulu Talimatı çerçevesinde YAPTIRIM UYGULANMASINA YER OLMADIĞINA,
Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü futbolcusu Juan Emmanuel Culio’nun Etik Kurulu Talimatı’nın 10. maddesinde yazılı olan “fairplay”, “sportmenlik” ve “bağlılık” kavramları ile bağdaşmayan bir davranış sergilediği kanısına ulaşmış ve Etik Kurulu Talimatı’nın 22. maddesinin 1. ve 2. fıkraları uyarınca, futbolcuya ölçülü ve orantılı olan UYARMA yaptırımının uygulanmasına, oybirliği ile karar vermiştir.”
(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com