İşte Teyp Kırdırtan O Röportaj!

İşte Teyp Kırdırtan O Röportaj!
Türkiye'nin son dönemde en çok konuşulan ismi haline gelen Hanefi Avcı'yla röportaj yapan Taraf muhabiri Mehmet Baransu, olaylı röportajı anlattı..

Taraf muhabiri Mehmet Baransu ve Hanefi Avcı'nın olaylı röportajında yaşananlar bugünkü Taraf Gazetesi'nde ayrıntılarıyla aktarıldı.

Tam iki sayfalık röportajda Mehmet Baransu'ya göre filmin koptuğu an kendisinin Emin Arslan'ın uyuşturucu baronlarıyla olan ilişkisini sorgulamasıyla başlıyor.

Baransu görüşmedeki gergin anları şöyle aktarıyor:
'Önce Arslan, Habip Kanat bilgisine sahipti dedi. Sonra bilgisi yok ded. Arslan oğluyla Habib Kanat'ın şirket ortaklığını sormamla da film koptu. Avcı ayağa kalkıp konuşmaya başladı. Bir anda teybe vurup bir kaç metre fırlatarak, 'Saçma sapan konuşuyor ya, çık dışarı, yallah çık' dedi. O anda gözüm foto muhabiri arkadaşım Fulya Atalay'a çevrildi. İkimiz de şaşkındık. Avcı'nın sakinleşmeye niyeti yok gibiydi. Avcı'ya söylenmesi gerekeni söyleyip makamdan ayrıldım'

Hanefi Avcı’nın sinirlendiren sorudaki isim Türkiye’nin yakından tanıdığı bir isim:
Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan’ın uyuşturucu baronu olduğu iddia edilen Habip Kanat ile irtibatını kanıtlayan adli delil niteliğindeki fotoğraflara ulaşılmıştı.

Dev uyuşturucu operasyonu kapsamında tutuklanan ardından 26 Mayıs 2010 tarihinde serbest bırakılan Emin Arslan’ın Hanefi Avcı ile olan yakınlığı dava duruşmasında da kendisini gösteriyor.

HANEFİ AVCI, EMİN ARSLAN’IN DAVASINA GELDİ

İstanbul'daki büyük uyuşturucu operasyonunda tutuklanan ve hakkında “uyuşturucu suçunun işlenmesini kolaylaştırmak ve örgüte yardım etmek ile suçlanan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan’ın da aralarında olduğu 15’i tutuklu 23 sanığın yargılandığı davada eski istihbarat daire başkanları Hanefi Avcı ve Sabri Uzun da izlemişti.

HANEFİ: “TANIK OLARAK GELDİM"

Halen Eskişehir Emniyer Müdürlüğü görevinde bulunan Hanefi Avcı, adliyeye girişi sırasında, “Tanık olarak çağrıldım, onun için geldim" dedi. Hanefi Avcı, soruşturma sırasında tanık olarak çağrılmış ve savcıya evriği ifadesinde Emin Arslan’a kefil olduğunu belirtmişti.

HANEFİ AVCI TANIK OLARAK DİNLENDİ
Dava sırasında Emin Arslan’ın avukatlarının Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı tanık olarak dinlenmesini istemiş, Mahkemenin kabul etmesinin ardından tanık olarak dinlenen Hanefi Avcı, Arslan için "Her şartta zor müşterek bir görevi dürüst ve namuslu bir şekilde yaptığından en ufak bir tereddüdüm olmadı." diye konuşmuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com