İşte Türkiye'nin İl İl Kar Durumu

İşte Türkiye'nin İl İl Kar Durumu
Kar nedeniyle yurt genelinde 2 bin 475 köy yolu kapanırken, İzmir, Muğla ve Aydın'ın Kuşadası ilçesine de kar yağdı..

Kar nedeniyle yurt genelinde 2 bin 475 köy yolu kapanırken, İzmir, Muğla ve Aydın'ın Kuşadası ilçesine de kar yağdı. Sobadan zehirlenen 15 kişiden 1'i yaşamını yitirdi. İşte yurdun dört bir yanından okulları tatil eden, hayatı felç eden kış haberleri...

İZMİR: Kar Bornova'nın Sabuncubeli mevkisi ile Atatürk Mahallesi, Evka-4, Çiçekliköy ile Beşok köyünde etkili oldu. Hızı saatte 60-70 kilometreyi bulan fırtına ise çatıları uçurdu. Kırılan ağaç dalları elektrik tellerinin kopmasına yol açtı.

AYDIN: Kuşadası'na yıllar sonra ilk kar yağdı. Isının 4 dereceye kadar düştüğü ilçede, yüksek kesimlerde etkili oldu.

MUĞLA: Bir gün önce denize girilen Bodrum'un bağlı olduğu Muğla'ya lapa lapa kar yağıdı. Kar kalınlığı yüksek kesimlerde 5 santimetreye ulaştı. Muğla-Yatağan ve Muğla- Denizli karayollarında ulaşım aksadı. Fethiye Erendağı'nda kar kalınlığı zirvelerde bir metreyi buldu.

KIRKLARELİ: Merkeze bağlı 4 köy, Demirköy ilçesine bağlı 14 köy ile İğneada beldesi ve Vize ilçesine bağlı 12 köyün yolu kapandı. İlçeye uzun süre elektrik verilemedi. Demirköy ve Vize'de okullar bir gün tatil edildi.

TEKİRDAĞ: Kar, Malkara ve Hayrabolu'da zaman zaman etkili oldu. Isı -2 dereceye düştü. Çorlu ve Çerkezköy 'de eğitime bir gün ara verildi.

KOCAELİ: Önceki gün başlayan ve dün sabah da devam eden kar yağışı yüksek kesimleri beyaza bürüdü.

KARABÜK: Eskipazar ilçesindeki Kemikli rampaları ulaşıma kapandı. 64 köye de ulaşılamıyor.

ÇANAKKALE: Kuvvetli rüzgâr, deniz ulaşımını olumsuz etkiledi. Fırtına nedeniyle durdurulan arabalı vapur seferlerine, dün de başlanamadı. Çanakkale Boğazı'ndaki deniz ulaşımı, Çanakkale-Eceabat seferleriyle sürdürüldü. Çan ilçesinde ise okullar, perşembe gününe kadar tatil edildi.

ESKİŞEHİR: Kar kalınlığının 20 cm'yi bulduğu Mahmudiye ile Çifteler ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.

AFYONKARAHİSAR: Kentte kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı. İlk ve ortaöğretim okulları 1 gün tatil edildi.

KASTAMONU: Kar kalınlığı birçok bölgede 50 santimetreye ulaşırken 201 köy yolu kapandı. İnebolu, Bozkurt, Küre ve Çatalzeytin'de "taşımalı eğitim'' verilen okullar tatil edildi.

GÜMÜŞHANE: Kar kalınlığı 15 santimetreye ulaşırken, 130 köy yolu kapandı. Zigana Dağı'ndan zincirsiz geçişe izin verilmiyor. Kostan Dağı ve Tersun Dağı geçitleri de kapalı.

HAKKÂRİ: Kar kalınlığı kent merkezinde 30 santimetreyi, yüksek kesimlerde ise 1 metreyi geçti. Okullar 2 gün tatil edildi. Şemdinli-Yüksekova karayolu Haruna Geçidi'ne sabah saatlerinde çığ düştü. Ayrıca Denizli'ye bağlı Bekirli, Çivril ve Kale ilçelerinde eğitime dün ara verilirken Ordu'da 14 ilçede de okullar 1-3 gün arasında tatil edildi. Isparta, Samsun Ladik ve Çankırı'da öğrenciler bugün okula gitmeyecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com