İşte tutanağı sızdıran kişiler!

İşte tutanağı sızdıran kişiler!
BDP'den İmralı tutanaklarını sızdıranlarla ilgili bir açıklama yapıldı.

BDP, İmralı tutanaklarını çoğalma işlemini iki parti meclisi üyesinin yaptığını ve o kişilerin görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı.

BDP, çözüm sürecine ait olduğu iddia edilen tutanaklara ilişkin, metnin çoğaltılmaması kararına rağmen 2 Parti Meclisi üyesinin PM Toplantısı'na ara verildiğinde kimsenin bilgisi ve onayı olmadan tutanakları çoğalttıkları, bu sırada parti personelinin de tek bir nüshayı kendisi okumak üzere çoğalttığı belirtilerek, ''Basın büromuzda çalışan Ali Özgüç, gazeteci Alper Atalay'ın metin üzerinden fotoğraf çekmesine izin vermiştir. Milliyet'te yayınlanan tutanak resminin bir fotoğraf kaydı olduğu anlaşılmıştır'' ifadesi kullandı.
 
Açıklamada, çözüm sürecine ait olduğu iddia edilen tutanakların basında yer almasıyla ilgili PM üyeleri M. Rauf Kocaman ve Resul Baykara'nın kendi sorumluluklarının farkında olarak öz eleştiri mahiyetinde PM üyeliklerinden istifa ettiği belirtilerek, ''Partimizin basın biriminde çalışan Ali Özgüç tutanakları parti yönetimine haber vermeyerek bir basın çalışanıyla paylaştığı için işine son verilmiştir'' ifadeleri yer aldı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com