İşte Varan 2'nin Adresi!

İşte Varan 2'nin Adresi!
Deniz Baykal'ın en yakın kurmaylarından olan Savcı Sayan, Baykal'a düzenlenen kaset komplasuyla 'varan 2'nin adresinin aynı olduğunu söyledi...

Deniz Baykal'ın yakın kurmaylarından Savcı Sayan, Oda TV muhabiri İklim Bayraktar'ın 'taciz' iddialarını 'ikinci komplo' girişimi olarak nitelendirdi.

Yaşananların Baykal'ı genel başkanlık koltuğundan eden 'kaset' olayıyla bire bir benzediğine dikkat çeken Sayan, "Birinci ve ikinci komploda film ve senaryo aynı, aktörler farklı. Son komployu düzenleyenler, birinci kaset olayını planlayanlardır." dedi. Sayan, olayların içinde hükümetin parmağı olduğu iddialarına ise inanmadığını söyledi.

Ergenekon soruşturması çerçevesinde telefon dinlemelerine takılan İklim Bayraktar, eski CHP lideri Baykal'ın kendisini taciz ettiği iddiasında bulunmuş ve bunu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yardımcısı Gürsel Tekin'e ilettiğini anlatmıştı. Baykal, taciz iddialarını ağır bir dille eleştirirken, Kılıçdaroğlu, Bayraktar ile görüştüğünü doğrulamış "Ancak söylenen tarzda bir görüşme olmadı.'' ifadelerini kullanmıştı. CHP yönetiminin olayla ilgili çekimser tavrına Baykal'a yakın isimlerden Savcı Sayan tepki gösterdi. Zaman'a konuşan Sayan, "Komployu araştırmayan partili zan altındadır." dedi. Olayın ortaya çıkmadığı sürece Baykal'ın 'Acaba komplo en yakınlarımdan gelmiş olabilir mi?' düşüncesine kapılacağını belirten Sayan, olayla ilgili kendi çapında araştırmalarda bulunduğunu aktardı.

Araştırmaları parti dışında olduğu kadar parti içinde de yaptığını kaydeden Sayan, 'ikinci komplo girişimi'nin Baykal'ı genel başkanlık koltuğundan eden mayıs ayındaki kaset olayıyla bire bir benzediğini ifade etti. Sayan, bu iddiasını şöyle dile getirdi: "Birinci ve ikinci komploda film ve senaryo aynı, aktörler farklı. Komployu yapan film şirketi aynı yani. Son komployu düzenleyenler, birinci kaset olayını planlayanlardır. Yaptığım araştırmalarda bu türden duyumlara rastladım. Zaten Oda TV'de çıkan notlarda 'Varan 2' denilmesi de boşuna değil."

Savcı Sayan, parti yönetimine de "komploya sessiz kalmayın' çağrısında bulundu: "Bu komployu en tepe yöneticisinden en basit üyesine kadar herkes araştırmalı ve önemsemeli. Sokakta yürüdüğümde önümü kesen insanlar, 'Bu olay Baykal'ın yakın çevresi tarafından planlanmıştır.' deyince çok rahatsız oluyorum. Sokaktaki sese kulak verilmeli ve komplo ciddiyetle araştırılmalı." diye konuştu. Sayan, olayların içinde AK Parti iktidarının olduğuna inanmadığını vurgularken, hükümetin bütün imkanlarını kullanarak komplocuları ortaya çıkarmasını istedi.

Zaman

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com