İşte Wikileaks'in Sığınağı!

İşte Wikileaks'in Sığınağı!
ABD ve Federal Büro'nun bulamadığı Wikileaks'in sığınağı..

Dünya Amerika'nın kozmik odasının sırlarını ortaya döken adamı konuşuyor. Wikileaks adlı internet sitesinin editörü Julian Assange Avustralyalı bir gazeteci. Bilgisayar programcısı ve hacker da olan Assange, dört yıldır gönüllü ekibiyle birlikte her türlü gizli belgeyi internette yayımlıyor.

ABD'Yİ SARSAN BELGELER
Wikileaks internet sitesi, ABD'nin birçok hassas konudaki değerlendirmelerinin yer aldığı "gizli devlet belgeleri"ni yayınladı. ABD büyükelçiliklerinden gönderilen 250 binden fazla mesajda yer alan bilgilerin aktarıldığı belgeler, dünyayı sarstı.

FEDERAL BÜRO BULAMIYOR
Yayınlamaya başladığı 250 binden fazla belge ile tüm Dünyada bomba etkisi yaratan Wikileaks sitesine erişim birçok ülke tarafından yasaklansa da Wikileaks'in sunucularının da bulunduğu merkezinin yeri ABD ve Federal Büro tarafından bulunamıyor.

wiki.jpg


NÜKLEER SALDIRIYA KARŞI GÜVENLİ
Bir mağara içinde yer alan merkez ve sunucular nükleer saldırılar için bile güvenli durumda.

800 GÖNÜLLÜ ÇALIŞIYOR
Site İsveç üzerinden çalışıyor. Gelen belge önce 5 uzmanca inceleniyor. Doğruluğu ve gerçekliği kanıtlanınca internete servis ediliyor. Site için çoğu gönüllü 800 kişi çalışıyor. Site yıllık 200 bin euro masraflarını bağışlarla karşılıyor

Ensonhaber
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com