İşte yeni A takımı

İşte yeni A takımı
TSK’da ilk kez 4 üst düzey komutan birden değişiyor. İşte, Kuvvet Komutanlıkları ile, Jandarma’ya gelecek yeni isimler.
Yüksek Askeri Şuranın 1-4 Ağustos tarihleri arasında yapılacak toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin tepe noktası değişecek. Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanları ile Jandarma Genel Komutanlığına yeni isimler atanacak.
 
YAŞ toplantısında rütbe bekleme süreleri dolan 114 General ve Amiralin durumları ele alınacak.  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, 2015’e kadar görevini sürdürecek. Emekli olacak Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu’nun yerine bir sürpriz yaşanmazsa, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu atanacak.
 
Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten’in yerine Orgeneralliğe terfi edecek Abidin Ünal’ın, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Murat Bilgel’in yerine de Oramiralliğe terfi edecek Bülent Bostanoğlu’nun gelmesi bekleniyor. Deniz Kuvvetlerindeki kadro sıkıntısı nedeniyle, DKK Oramiral Bilgel’in görev süresinin, bir yıl uzatılma ihtimali de var. 
 
Orgeneral Bekir Kalyoncı’nun Kara Kuvvetleri Komutanı olması ile birlikte boşalacak Jandarma Genel Komutanlığına ise Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın atanması bekleniyor. Kalyoncı 2015’de Genelkurmay Başkanlığını devralacak. 2017’de ise Akar’ın bu göreve gelmesi bekleniyor.(SBK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com