İşte Yeni 'Taksim'

İşte Yeni 'Taksim'
Olaylı Gezi Parkı eylemlerinden sonra İBB Başkanı Kadir Topbaş, yeni Taksim projesini Twitter'dan paylaştı. Yayalaştırılan yeni Taksim'e Küçük bir Gezi Parkı daha geliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, olaylı gezi parkı eylemlerinden sonra AVM'siz yeni Taksim projesini paylaştı.Kadir Topbaş projeyle ilgili şunları söyledi.'"Şu anda tamamlanmayan alt geçit var ve orada trafiği çözme adına çok önemli bir yatırımı gerçekleştirdik. Halen bitmediğini söyledik" dedi. Kadir Topbaş, projenin kalan bölümü için ihale yapıldığını belirtti. 

Topbaş, "Şu anda ihalesi ile ilgili teklifler almaya başladık, teklifler geldi. Değerlendirmeler yapılıyor. Mart ayı içerisinde ihalesi yapılacak. İnşallah projesi tamamlanmış olan Taksim Meydanı... Yeşil dokusuyla, mümkün olduğu kadar bol ağaçlı ve çiçeklendirilmiş güzel bir Taksim'i ortaya çıkartacağız"

Mesajının devamında ise şu açıklamaları yaptı.'Taksim Meydanı Düzenlemesi ile ilgili ihale Mart ayında tamamlanıyor... Taksim Meydanı, mümkün olduğunca bol ağaç ve yeşil dokusuyla yeni görünümüne kavuşuyor...'

KÜÇÜK BİR GEZİ PARKI DAHA
İstanbul Belediyesi de bir fotoğrafı basın bülteninde paylaştı. Resimlerde Meydan’daki anıtın arkasında, Gezi Parkı’nın hemen yanında yeni ve daha küçük bir park dikkat çekiyor. Ayrıca AKM’nin önündeki alanda da basamaklı ve ağaçlandırılmış bir alan yapılması öngörülüyor.(MCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com