İşte Yenilginin Asıl Nedeni!

İşte Yenilginin Asıl Nedeni!
Ay-Yıldızlılar, tarihi Sırbistan zaferinin ardından heyecandan 04.00'e kadar gözünü bile kırpamadı..

Türk spor tarihinde böyle bir başarı yok. 12 Dev Adam, takımlar düzeyinde tarihi bir başarı elde etti. Dünya Basketbol Şampiyonası'ndaki Sırbistan'la oynadığımız yarı final maçı, Türk sporunun kilometre taşlarından biri oldu. Bu büyük zaferin ardından ABD ile final oynama fikri, 12 Dev Adam'ın uykularını kaçırdı. Son saniyeye kadar savaşan Ay-Yıldızlılar, son salisede gelen zaferin ardından geceyi neredeyse gözünü kırpmadan geçirdi. Uyumakta zorlanan, 04.00'e kadar yaşadıkları duygu yoğunluğunun etkisi altında kalan millilerimiz, ABD maçına çıktığında adeta ayakta duramıyordu. Sırbistan'ın 4., Arjantin'in 5., İspanya'nın 6., Brezilya'nın 9. olduğu ve Yunanistan'ın ilk 10'a bile giremediği turnuvada final oynamak kolay değildi. Milliler, 70 milyonu temsil etmenin yükünü de omuzlarına alınca yorgunlukla birlikte her zamanki performansının çok altında kaldı.x

HAKİKATEN SEVİNEMEDİK

SIRBİSTAN maçının ardından yaşananları Semih, 'Birçok arkadaşımız uyumadı' diye anlatırken Ay-Yıldızlılar'ın yaşadığı burukluğu ise Kerem Tunçeri, 'Amerika'ya karşı oynadık. Dünya ikincisi olduk, buna rağmen herkes üzgün. Biz altın madalya için çıktık ama Amerika iyi takım. Çok yüksek yüzdeyle oynadılar. Sırbistan maçı da bizi bir hayli yordu', Ender ise 'Hakikaten sevinemedik. Çünkü altını istiyorduk. Altına çok inanmıştık. Tam olarak bir sevinç yaşayamadık. Takım arkadaşlarımla ve kendimle gurur duyuyorum. Verdiğimiz mücadele, azmimiz müthiş seviyedeydi. Arkadaşlarımın hepsinin alnından öpüyorum' diye dile getirdi.

BAŞIMIZ DiK

Milli Takım'ın kaptanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmenin gururunu iki kelime ile özetledi
Milli Takım'ın ABD maçındaki en skorer oyuncusu olan Hidayet Türkoğlu, 'Bizim başımız her zaman dik. İnançtan, takımdaki birliktelikten dolayı bu noktaya geldik' dedi. Milli Takım'ın kaptanı 'Gönül isterdi ki bize dualarını eksik etmeyen milyonlarca insana altın madalya hediye edelim. Olmadı. İkincilik de başarı. Herkese sonsuz teşekkürler. Ben bu takımı bir parçası ve kaptanı olarak herkesle gurur duydum' diye konuştu. Hidayet, 'Bu şampiyona benim son turnuvam' sözleri hatırlatılınca da 'Şimdi bunu konuşmanın anlamı yok. Şu anda başarıyı kutluyoruz. Bunu iyice düşüneceğim. Amerika'ya gitmeden bunu konuşuruz' karşılığını verdi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com