İstediği hukuki süreci başlatabilir!

İstediği hukuki süreci başlatabilir!
“Cinsel ilişki namaz kılmaktan önemlidir” sözleri mahkeme yolunda.

Akşam gazetesine verdiği bir röportajda söylediği “Cinsel ilişki namaz kılmaktan önemlidir” sözleriyle gündeme oturan Sibel Üresin,  bu durumun ardından hemen röportajı yalanlamış ve kendisinin bu sözleri söylemediğini iddia etmişti. Bu durumun üzerine söz konusu röportajı yapan Akşam gazetesi muhabiri Sibel Ateş Yengin’den jet yanıt geldi. Yengin, asla röportajın çarpıtılmadığını, Üresin’in açıklamalarının tam metninin elinde olduğunu belirtti...

"Röportaj kasedinin kayıtları duruyor. Sibel Üresin istediği hukuki süreci başlatabilir.. "

İşte Sibel Üresin tarafından yapılan açıklama...

20.01.2013 Pazar tarihli Aksam gazetesinde, Sibel Ateş Yengin imzalı bir röportajım yayımlanmıştır. Röportajda yer alan ’Cinsel ilişki, namaz kılmaktandan önemlidir’ sözleri gerçeği yansıtmamaktadır.

Benim sözlerimi çarptıran muhabir  haberde kendince maksadı aşan yorumlar katmıştır. İslam inancına göre kıldığımız  namazın, cinsel ilişkiden  sonra gelmesi gibi bir durum söz konusu dahi olamaz.

Röportajda özellikle vurgulamak istediğim  "Evliliklerde aldatmanın ve toplumda zinanın oldukça yaygın bir biçimde yaşanmasından dolayı toplumda göz ardı edilemeyecek biçimde ahlaki bir çöküntü yaşanmaktadır. Evlilik kurumunda helal sınırlar çerçevesin de yaşanacak bir cinsel birlikteliğin eşleri haramdan koruyacağına dair düşüncemi dile getirdim”. Fakat muhabir, benim yazdıklarımı çarptırarak cinsel ilişkinin namaz kılmaktan daha önemli olduğu vurgusunu yanlış bir şekilde kaleme almıştır. Yorum katılarak ve çarpıtılarak kaleme alınmış sözlerden dolayı gazetenin genel yayın yönetmeni İsmail Küçükkaya’ ya da durumu ilettim.

Ayrıca haklarımı gerekli hukuksal mercilerde de arayacağımı belirterek yanlış anlaşılmadan dolayı tüm Türk halkından özür dilerim. (SAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com