İşten atılacak yeni yazarları açıkladı!

İşten atılacak yeni yazarları açıkladı!
Medya tarihi böyle yazı görmedi. Bir gazeteci başka bir gazetede işten atılması gereken iki yazarı hedef gösterdi. Üstelik de iktidarı eleştirdiği için.

Yurt Gazetesi Yazarı Ayşenur Arslan, çarpıcı bir tartışma başlatmış ve Başbakan’ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan’ın medyadaki tasfiyenin arkasındaki isim olduğunu ilan etmişti. Arslan, Akdoğan’ın Demirören Grubu’nu arayarak “Hepsi gidecek” diyerek Milliyet’ten gönderilecek listesi verdiğini iddia etmişti.

Akdoğan’bu iddiayı Star Gazetesi’ndeki köşesinden yalanladı. Ancak yalanlamanın yapıldığı gün iddiayı doğrulayan bir gelişme yaşandı ve Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak ve yazar Can Dündar’ın görevlerine son verildi.

Bu gelişmenin ardından gözler Demirören Grubu’nun iki gazetesi Milliyet ve Vatan’da başka tasfiye olup olmayacağına çevrilmişti ki işaret fişeği Akit Gazetesi’nden geldi.

Üstelik de Başbakan Erdoğan’a çok yakın bir isimden. Akit Gazetesi’nin patronu Mustafa Karahasanoğlu’nun kardeşi ve gazetenin yazarı Ali Karahasanoğlu, “Vatan ve Milliyet’in Can’ları gitti Sırada Tezkan ve Mutlu var..” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Karahasanoğlu aynen şöyle yazdı:

“Vatanın Can’ı gitmişti. Can Ataklı..Şimdi de Milliyet’in Can’ı gitti.

Can Dündar.. Dikkatinizi çekmiş olmalı.. Ne kadar çok “Can” var.. Bu medya sektöründe..

Can’lar gitti. Sırada Milliyet’in Mehmet Tezkan’ı var..Aslında sıradaki isim Mustafa Mutlu ama.. Kafiyeyi bozuyor o.. Onun için, Tezkan’ı çektim öne..” (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com