İşten atılan gazetecilere TGS desteği

İşten atılan gazetecilere TGS desteği
Milliyet ve Vatan gazetelerini bünyesinde barındıran Demirören grubu kriz ve küçülme bahanesiyle meslektaşlarımızın ekmeğiyle oynuyor.
Türkiye Gazeteciler Sendikası Ankara Şubesi  yaptığı bir açıklama ile Demirören Grubundaki işten çıkartmaları eleştirdi. 
 
İşte TGS'nin dün yaptığı o açıklama: 
 
Medyada büyük karlar elde ederken bunları çalışanlarına yansıtmayan medya patronları, şimdi de krizi bahane ederek gazeteci meslektaşlarımızı işten atıyor.
 
Mesleki deformasyonun had safhaya ulaştığı, gazetecilerin gözaltına alındığı, tutuklandığı ülkemizde basın emekçileri şimdi de işsiz kalma korkusunu yaşar oldular.
 
Medyada yer alan haberlere göre Demirören grubu Vatan ve Milliyet gazetelerinde yüzde 40'lara varan oranda meslektaşımızı işten atmayı hedeflemiş durumda. Bunun bir söylenti olmaktan çıkıp ilk yansıması olarak Milliyet Gazetesi Ankara Bürosu çalışanlarından kıdemli foto muhabiri arkadaşımız Altan Burgucu, muhabir Tolga Akıner ve ekler servisinden Gizem Karakış işten atıldı.
İşten atma kararlarını protesto ediyor ve kınıyoruz!
 
Tüm gazeteci arkadaşlarımızı birlikten kuvvet doğar düşüncesiyle TGS'ye üye olmaya ve emekçinin örgütlü gücüyle mücadele etmeye çağırıyoruz.(SAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com