İstenmeyen orgazma Türk çözümü

İstenmeyen orgazma Türk çözümü
Nadir görülen hastalığa Türk doktorlar çare buldu

Kadınların cinsel arzu duymadan orgazm olmasına sebep olan 'istenmeyen orgazm' rahatsızlığına Türk doktorlar çözüm buldu. Nadir görülse de kadınlarda ciddi sıkıntıya sebep olan durum için Türk hakimler botoks iğnesi kullanıyor.

Daha önce de birçok defa haber yapılan bu hastalık toplum içinde, istem dışı, kontrol edilemeyen ve bazen günlerce bile süren orgazm yaşanmasına neden oluyordu. İngiliz internet sitesi Daily Mail'e konu olan haberde Türk doktorların botoks iğneleriyle kadınlarda bu sorunu çözdüğü söyleniyordu. Genital bölgeye yapılan tek doz botoks iğneleriyle klitorisdeki sinirlerin bloke edilmesini sağlıyor. İki hasta, yapılan botoks tedavisi sonrasında şikayetlerinin azaldığını söyledi. Uzmanlar bu durumun sinirlerle alakalı olduğunu düşünüyor.

Courthouse Klinik'den Dr. Patrick Bowler araştırmayı şu şekilde yorumladı, "Botoks sayesinde bu bölgedeki sinirlerde elektrik akımı engelleniyor. Bu da bölgede bir rahatlama sağlıyor."

Geçtiğimiz yıl ABD Florida'da yaşayan 39 yaşında bir kadın 16 yıldan daha uzun bir süre bu sendromu yaşayınca intihar etmişti. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com