İstifa açıklaması

İstifa açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, istifa edeceği yönündeki iddiaları yalanlayarak, ''Görevime devam ediyorum'' dedi.


BU İKTİDARLA MÜCADELE KOLAY DEĞİL

Tanrıkulu, Kayapınar Kültür Merkezi'nde düzenlenen İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesi genel kurulunda yaptığı konuşmada, sadece bölgede değil Türkiye'nin her yerinde acılar yaşandığını söyledi. Tanrıkulu, ''Adalet, eşitlik, özgürlük, insan hakları ve demokrasinin evrensel değerleri üzerinden Türkiye ölçeğinde bir ortaklığı yaratamazsak bu iktidarla mücadele etmek çok kolay değil'' dedi.

Yeni bir anayasa hazırlıklarının sürdüğünü hatırlatan Tanrıkulu, dünyada anayasaların, bir anayasal ''an'' yakalanarak o heyecanla hazırlandığını ancak 12 Haziran'dan bu yana bütün toplumda o an ve heyecanın henüz bulunamadığını savundu.

ÇATIŞMAYI DURDURUP BARIŞI SAĞLAMALIYIZ

Tanrıkulu, şöyle konuştu: ''Niye yok? Bir taraftan çatışma devam ediyor diğer taraftan çok ağır insan hakları ihlalleri var. Uzlaşmaz bir tablo çizen siyasetin kurumları, öfke dilini kullanan bir başbakan var. Ama diğer taraftan da mecliste uzlaşma heyeti var. Bu ortam insanlarımıza güven vermiyor. Eğer anayasal anı yakalamak, Türkiye'yi barışa özgürlüğe, demokrasinin evrensel değerleriyle buluşturacak bir anayasayla kavuşturmak istiyorsak, ilk önce Türkiye'de çatışmayı durdurup barışı ve uzlaşmayı sağlamalıyız. Bunu sağlayamazsak anayasadan bekleyeceğimiz umudu ve heyecanı sağlayamayız.''

GÖREVİME DEVAM EDİYORUM

Tanrıkulu, partisinin MYK toplantısı ve sonrasında kendisi üzerinden manipülasyon ve spekülasyonlar yapıldığını belirtti. ''Ben partimin genel başkan yardımcısıyım, MYK üyesiyim, parti meclisi üyesiyim ve milletvekiliyim. Görevime devam ediyorum. Onun dışında herhangi bir düşüncem olmadı'' diyen Sezgin Tanrıkulu, kendisine atfen söylenenlerin tümünün gerçek dışı olduğunu söyledi.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com