İstifa Edeceğini Açıklayan Sebahat Akkiraz'a CHP'den Tepki...

İstifa Edeceğini Açıklayan Sebahat Akkiraz'a CHP'den Tepki...
CHP İstanbul Milletvekili Sebahat Akkiraz, Soma olaylarına tepki olarak milletvekilliğinden istifa mı etti? Akkiraz'a, milletvekillerinden tepki var.

DİLEKÇEYİ MECLİS YERİNE, KILIÇDAROĞLU'NA VERDİ

CHP'li Akkiraz, vekillikten istifa edeceğini söylemiş, tüm CHP Milletvekillerine de aynı çağrıyı yapmıştı. Akkiraz'ın dilekçesini CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na, danışmanı aracılığıyla sunduğu öğrenildi. Ancak Meclis içtüzüğüne göre, vekillikten istifa için dilekçenin, Meclis Başkanlığı'na verilmesi gerekiyor. Akkiraz'ın,  henüz Meclis'e böyle bir dilekçesi ulaşmadı. 

CHP'LİLERDEN AKKİRAZ'A TEPKİ

Akkiraz'a, CHP'li vekillerden ise tepki geldi. Parti yöneticileri 'istifa gündemimizde yok" dedi. 

Erdoğan Toprak - CHP  Genel Başkan Yardımcısı

"Vekilimizin kendi kişisel görüşüdür saygı duyarım o partimizi bağlamaz, kurumu bağlamaz… CHP olarak biz istifa etmek değil, bu işin takipçisi olacağız. Bizim görevimiz milletvekilliği,  seçildiğimiz yer parlamentodur, burada devam edeceğiz."

Sezgin Tanrıkulu - CHP Genel Başkan Yardımcısı

"Siyasi sorumluluk gereği her iki bakanın görevlerinden çekilmesi, istifa etmesi lazım. Eğer istifa etmezlerse biz Meclis'teki diğer yöntemleri kullanmaya başlayacağız. Ama öncelik onlara aittir ve istifa etmeleri gerek. Bizim istifa, Meclis'ten çekilme gibi bir gündemimiz yok!"

Gürsel Tekin - CHP Genel Sekreteri

"Bu kadar acı var, bir kadın duygusallığı içerisinde bunların söylenmesi doğal değil mi? Bir iktidar bu kadar duymazlıktan geliyorsa, siyasetçilerin de bu meselelerle ilgili bir şey söylemesi gerekmiyor mu? Her iki arkadaşımız da kadın duyarlılığı içerisinde bunları söylemiştir" 

Ümit Özgümüş - CHP Adana Milletvekili

Twitter'dan Akkiraz'a tepki gösteren CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş ise en sert eleştiriyi yaptı. Özgümüş, mesajında "Meclis'e üç yılda, beş kez geldi. Zaten vekilliği yapmıyordu ki, nereden istifa ediyor? İstifa edeceksen ,ben türkücüyüm, vekilliği kıvıramadım. Üç yılda Meclis'e beş kez geldim' diye istifa et.  Popülist kahramanlığa gerek yok ki" yazdı. 

Milletvekilliğinden istifa etmek için, Meclis Başkanlığı'na dilekçe verilmesi, Başkanlık Divan'ının da 7 gün içinde inceledikten sonra, Genel Kurul'a sunduğu istifa talebinin, görüşmesiz oylanması gerekiyor. (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com