İstifa ediyor mu? Alp açıkladı!

İstifa ediyor mu? Alp açıkladı!
MHK Başkanı Zekeriya Alp, açıklamalar yaptı.

27 Şubat'ta yapılan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlık seçimi sonrası TFF Başkanı seçilen Yıldırım Demirören yönetiminde MHK başkanı olan Zekeriya Alp, bugün İstanbul'a gelmişti.

Zekeriya Alp, akşam saatlerinde Futbol Federasyonu'nun İstinye'deki binasında başkan Demirören ve yönetim kurulundan bazı üyelerle bir araya geldi. Alp, yaptığı açıklamada, MHK başkanı olmasıyla ilgili bir problem olmadığını söyledi. Alp ayrıca önümüzdeki günlerde daha geniş kapsamlı bir toplantı yapacaklarını sözlerine ekledi.

Zekeriya Alp şunları söyledi;

"Uzun bir yolculuğun ardından bugün İstanbul'a geldim. Sayın Başkan Yıldırım Demirören ve yönetim kurulundaki bazı arkadaşlarla bugün görüşme fırsatı buldum. Önümüzdeki günlerde yapılacaklarla ilgili daha geniş bir toplantı gerçekleştireceğiz. Bugün sadece ön hazırlık yaptık diyebilirim. Benim Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı olmamla ilgili bir sıkıntı yok, her şey kuralına uygun bir şekilde gerçekleştiriliyor. İstifa edeceğim veya bu görevi yapamayacağım söz konusu değil."

Öte yandan ayağının tozuyla MHK'nın ilk toplantısına katılan Zekeriya Alp'e bazı üyelerin, "Sizin Beşiktaşlılığınız herkesce biliniyordu ancak, kurul açıklandıktan sonra başta Fenerbahçe ve Galatasaray olmak üzere bir çok kulüpten tarafsızlığınız konusunda çok büyük duyumlar aldık. Bunu sizinle paylaşmak istiyoruz" dediği öğrenildi.

Bu arada Alp'in, UEFA konvansiyonu tarafından hakemlik yapmadığı için MHK başkanlığının tehlikeye girdiği iddiaları da böylece çürümüş oldu. Futbol Federasyonu talimatnamesinin 43. maddesinin bentlerinde MHK'na gidecek en az iki üyenin hakemlik yapma şartı bulunmadığını, bizzat MHK başkan yardımcısı Yüksel Okçuoğlu tarafından açıklanmıştı. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com