İstifa sonrası Erdoğan Bayraktar'ı itibarsızlaştırma girişimleri!

İstifa sonrası Erdoğan Bayraktar'ı itibarsızlaştırma girişimleri!
Resmi Gazete'ye göre Erdoğan Bayraktar istifa etmemiş görevden alınmış

Başbakan Erdoğan'ın dün açıkladığı yeni kabineden sonra yayınlanan Resmi Gazete'de şok bir ayrıntı göze çarptı. Yeni bakanların isimleri açıklanırken eski bakanlarla ilgili yapılan açıklamada dün canlı yayında istifa eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın istifa etmediği, görevden alındığı yazıldı.

NTV'deki canlı yayına bağlanarak "rüşvet  ve yolsuzluk ifadelerinin bulunduğu bir operasyon sebebiyle istifa ediniz ve beni rahatlatacak deklarasyonu yayınlayınız' şeklinde tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum.Bu minval üzere bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğimi açıklıyorum." diyerek Erdoğan'ın istediği şekilde istifa etmeyen Bayraktar'ı görevden almayla cezalandıran Erdoğan bakanlıktan alınan bir diğer isim olan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ı da istifa etti şeklinde gösterdi.

Resmi Gazete'de yer alan atama kararnamesinde "İlgi yazılar ile atanarak Bakanlar Kurulunda görev alan; Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan BAYRAKTAR’ın Bakanlık görevinden alınmasını, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 109 uncu maddesi uyarınca yüksek tasviplerine saygıyla arz ederim'' sözleri yer alıyor.

Köşk'ten Başbakanlık'a gönderilen cevapta da ''Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan BAYRAKTAR Başbakanın teklifi üzerine bakanlık görevinden alınmıştır'' ifadelerine yer veriliyor. (MRE)Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com