İstifaların perde arkası!

İstifaların perde arkası!
Gercek Gündem Genel Yayın Yönetmeni Barış Yarkadaş Taraf'taki istifaların perde arkasını yazdı!

Gercek Gündem Genel Yayın Yönetmeni Barış Yarkadaş Taraf'taki istifaların perde arkasını bugünkü köşesine taşıdı. Köşesinde Gül-Gülen cephesinin kaybettiğini ve Taraf binası hakkındaki şok iddiaları köşesinde anlattı.

İşte Barış Yarkadaş'ın köşesinden satırbaşları:

Taraf binası hakkındaki şok iddialar


İşte tüm bunlar, bugüne dek eleştirilmeye tahammülünün olmadığı bilinen Başbakan Erdoğan'ın kimyasını bozmaya yetti. Erdoğan, Taraf'a bir gazete olarak değil, altını oymaya çalışan bir "provokatör'' olarak bakmaya başladı. Ergenekon ve Balyoz döneminde yaptığı yayınların ''yıkıcı etkisi''ni gören Erdoğan, gazeteye ilişkin tüm bilgileri mercek altına aldırdı.

Ve öldürücü darbe, Aralık ayının ilk günlerinde vuruldu. Yapılan araştırma sonucu, Taraf Gazetesi'nin İstanbul Kadıköy'deki binasının ''kaçak'' olduğu ortaya çıktı. İddiaya göre, binanın ''iskanının olmadığı''anlaşılınca, AKP'li Büyükşehir Belediyesi Taraf'ın sahibi Başar Arslan'a "Binanız yıkılacak'' yazısı gönderdi.

Yine iddialara göre, Başar Arslan binanın yıkımının durdurulması için CHP'li bazı siyasetçileri devreye sokmaya çalıştı. Eski bir CHP'li olan Arslan'ın bu çabası da fayda etmedi. Yaklaşık 15 milyon dolar değerindeki binasının tehlikede olduğunu gören Başar Arslan, durumu Ahmet Altan'a açtı. Altan, patronunun ne istediğini anladı. Ancak yayın politikasından taviz vermedi. Patron Arslan da bunun üzerine mali kıskaca başladı.


Gül-Gülen cephesi kaybetti!

Altan'ın gitmesiyle birlikte aslında kaybeden Fethullah Gülen Hareketi ile Abdullah Gül Cephesi oldu. Zira; bu ittifak, AKP'yi ve Başbakan Erdoğan'ı medya yoluyla kontrol ediyor, istediği gündemi yaratabiliyordu. Şimdi bu olanaktan yoksunlar... (BCE)
Yazının tamamını okumak için tıklayınız!

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com