İstifaya zorlandı mı?

İstifaya zorlandı mı?
Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali'nin istifa etmeden bir gün önce uzun vadeli planlarını anlattığı ortaya çıktı

Herkes için sürpriz oldu. Kimse beklemiyordu. Sağlığını gerekçe gösterse de inandırıcı bulunmadı. Çünkü istifadan bir gün önce Somali projelerini heyecanla Akşam gazetesiyle paylaşmıştı.

CHP'nin Somali'ye yapacağı ziyaret hazırlıklarına Küçükali'nin yardımcı olduğu için iktidar kanadından baskı gördüğü iddiası da senaryolar arasında.
 
Akşam, o görüşmeyi ve istifaya giden süreci manşetine taşıdı. Haberde istifanın perde arkasında konuşulan senaryolara yer verildi.
 
ÇOK FAZLA ÖNE ÇIKIYORSUNUZ
 
Küçükali'ye yakın bir ismin gazeteye verdiği demeç kafaları karıştırdı. Gazetinin istifa nedenini sorduğu o kişinin iddiası hayli ilginçti:
 
'Son zamanlarda Somali için de çok fazla TV ve televizyon görüşmesi yapıyordu. Biz de kendisine 'Çok fazla öne çıkıyorsunuz, sorun olmasın' diyerek dikkatini çekmiştik.'
 
Haberde istifanın mini kronolojisi de anlatıldı. Geçtiğimiz hafta içi boyunca projelerini anlatan Küçükali, program dışı bir randevuyla Başbakan Erdoğan ile Dolmabahçe'de görüştü. Daha sonra telefonlarını kapatıp memleketi Trabzon'a döndü. İşte bu görüşmeden sonra istifa dilekçesini yazdı.
 
SENARYOLAR
 
Gazete ayrıca istifanın perde arkasında dillendirilen ihtimalleri yazdı. İşte o senaryolar:
 
-Tekin Küçükali'nin beklenmedik vedasıyla ilgili olarak Somali kampanyasını kişisel ve kurumsal olarak çok fazla sahiplenmesi, ekip arkadaşlarının bile dikkatini çekip uyarmasına yol açacak boyuta ulaşmıştı.
-Somali kampanyası sırasında bağış toplayan diğer derneklerle kimi durumlarda karşı karşıya geldi. Bu da rahatsızlık yarattı.
 -Seçimler öncesinde Kızılay Adana Teşkilatıyla ilgili olarak aldığı kararlar AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik'i rahatsız etti.
 
CHP'NİN SOMALİ ZİYARETİ Mİ?
 
Ankara'da, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Somali ziyareti nedeniyle yaşanan bir krizin istifaya Bağlantı olduğu iddiası da dün gün boyu konuşuldu. Kılıçdaroğlu, Milliyet'e yaptığı açıklamada, “Dışişleri, havaalanının ötesinde pek yardımcı olamayacakları mesajını vermiş oldu. Biz de Kızılay ile temasa geçtik. Tekin Küçükali ile görüştük, sağ olsun çok yardımcı oldu. Kızılay'ın orada yerleri olduğunu, bizi oralara kadar götürmek için yardımcı olacaklarını belirtti” demişti.
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak da 'Bizim gezimizle alakalı mi, bilemiyorum. Sonuçta biz kendisiyle çok olumlu görüşmeler yaptık, katkıları oldu. Nihayetinde kendisi hayır işlerine aracılık ediyor. Eğer bizimle olan diyaloğundan dolayı böyle bir baskıyla karşılaştıysa çok üzülürüz, ancak bu konuda bir bilgiye sahip değiliz' karşılığını verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com