"İstihdam Arttı'

"İstihdam Arttı'
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahya gündeminde yer alan; 1.OSB'de yapılması planlanan çalışmalar, Kütahya'nın ulaşım sistemindeki yoğunluk ve buna bağlı olarak yapılması planlanan trafik akışı değişikliği konuları hakkında bilgiler vererek,

Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahya gündeminde yer alan; 1.OSB'de yapılması planlanan çalışmalar, Kütahya'nın ulaşım sistemindeki yoğunluk ve buna bağlı olarak yapılması planlanan trafik akışı değişikliği konuları hakkında bilgiler vererek, 1'inci OSB'de istihdamın arttığını vurguladı.

Musafa İça, 1.Organize Sanayi Bölgesindeki 56 tane işletme durağan ekonomik şartlara rağmen faaliyetlerine devam ettiğine dikat çekerek büyüme hızlı olmasa bile duraklamanın söz konusu olmadığını belirtti. Yönetim kurulunun görüşebileceği gündem maddelerini 1'inci OSB'de işletmeleri bulununan vatandaşlara kararlarını anlatarak verilen kararların isabetli olması açısından önemli olduğuna inandıklarını belirtti. İça konuşmasına şöyle devam etti: ''Memnuniyetle söylemek gerekir ki organize sanayimizde 3700'ü bulan bir istihdama sahibiz. 10 tane işletmeden 56 tane işletmeye geçmek çok önemli adımdır. Organize Sanayi Bölgemizde kısıtlı sayıda sektör vardı. Geleceğimiz için değişik sanayi kollarını burada barındırmak zorundayız' dedi.
İça, otomotiv sanayi, tekstil yatırımları, makine sanayi, çevre teknolojileri ve gıdayla ilgili yeni yatırımların 1'inci OSB'de oluşturulduğuna dikkat çekerek, bütün bu yatırımlarlara beraber Organize Sanayi Bölgesi'ndeki yatırımların ikiye katlandığını ifade etti. 2004 yılından bu yana 1'OSB'de enerji tüketiminin artığına dikkat çeken İça, alınan kararlar doğrultusunda istihdamında artığına vurgu yaptı. İça: ''1'inci OSB'de İbadethanenin eksikliği dile getirildi. 1000 kişilik cami yapılmasına karar verildi. KÜTSO Başkanımız Sayın Nafi GÜRAL 1.Organize Sanayi Bölgemize bu camiyi kazandıracağını belirtti. Kendisine Kütahya halkı adına teşekkür ediyorum. Yangın ve sağlık ocağıyla ilgili aldığımız kararları da gündemimize koyduk Ticaret merkezi ile ilgili kararlar için komşu ilimiz Eskişehir ile görüşme kararı aldık. Elektrik dağıtımı ve çevreyle ilgili kararlar aldık. Bu toplantılara devam ederek görüş alışverişine devam edeceğiz.'' dedi
Mustafa İça son olarak Kütahya'daki ulaşım sistemindeki darboğazı gidermek için Emniyet Müdürlüğü ile ortak çalıştıklarını belirterek, Belediye Meclisinin ve İmar komisyononun fikir birliği ile trafik düzenlemesinin kabul edildiğini ifade etti. Alt yapı sorununun ortadan kaldırılması için de çalışmalarına devam ettklerini dile getirerek, ulaşım sorunuyla ilgili kararları değerlendirerek kamuoyuna gereken bilgiyi vereceklerini açıkladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com