İstihdamı artıran politikalar yetersiz

İstihdamı artıran politikalar yetersiz
KÜTAHYA GENÇ İŞADAMLARI DERNEĞİ'NİN DE BAĞLI OLDUĞU EGE-AKDENİZ GENÇ İŞADAMLARI FEDERASYONU BAŞKANLIĞINA EFKAN CEYLAN YENİDEN SEÇİLDİ. CEYLAN GENEL KURULDA YAPTIĞI KONUŞMADA, “TEŞVİK YASASININ ORTAYA ÇIKTIKTAN SONRAKİ HALİ BİZİM HEYECANIMIZI KESMİŞ

KÜTAHYA GENÇ İŞADAMLARI DERNEĞİ'NİN DE BAĞLI OLDUĞU EGE-AKDENİZ GENÇ İŞADAMLARI FEDERASYONU BAŞKANLIĞINA EFKAN CEYLAN YENİDEN SEÇİLDİ. CEYLAN GENEL KURULDA YAPTIĞI KONUŞMADA, “TEŞVİK YASASININ ORTAYA ÇIKTIKTAN SONRAKİ HALİ BİZİM HEYECANIMIZI KESMİŞTİR” DEDİ.

Ege ve Akdeniz Bölgesi'ndeki genç işadamları derneklerini bünyesinde barındıran federasyonun genel kurulu Kuşadası'nda yapıldı. Tek listeyle gidilen seçimlerde Efkan Ceylan yeniden Ege-Akdeniz Genç İşadamları Federasyonu (EGAFED) başkanlığına seçildi.
EGAFED'in 4. Olağan Genel Kurulu ve ticari koordinasyon buluşması Kuşadası Adakule Otel'de yapıldı. Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Belediye Başkanı M. Esat Altungün, İlçe Emniyet Müdürü Olcay Yakup İnankur, AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem ve CHP Aydın Milletvekili Fatih Atay ile Ege ve Akdeniz bölgesindeki genç işadamları derneklerinin üyesi genç işadamları katıldı. Kurulun açılışında konuşan Efkan Ceylan, hükümetin politikalarını eleştirerek, umutla bekledikleri teşvik yasasının çıkmasıyla tüm heyecanlarının kaybolduğunu söyledi. Son dönemlerde meydana gelen sosyal ve siyasi problemlerin altında yatan en önemli nedenlerden birinin gelir dağılımdaki eşitsizlik ve işsizlik olduğuna dikkati çeken Ceylan, 'Son dönemlerde ülkemizde meydana gelen sosyal ve siyasi problemlerin altında yatan en önemli nedenlerden birinin gelir dağılımdaki eşitsizlik ve işsizlik olduğu herkes tarafından malumdur. Bu yüzden istihdamı artıcı politikaların gerekliliğine inanıyoruz ve bu politikaların zaman geçirilmeden uygulanmasından yanayız. Son teşvik ve istihdam paketinin sadece illere göre değil, bölgesel, sektörel ve proje bazında ele alınmasını her heyecan ile destekledik. Ancak, teşvik yasasının ortaya çıktıktan sonraki hali bizim heyecanımızı kesmiştir. Şu an görmekteyiz ki bu yasa bu hali ile hem yurt içi yatırımcıları hem de yabancı yatırımcıları teşvik edici nitelikte değildir' dedi.
Demokratik açılım sürecini tüm halkı ilgilendirdiğini ve yıllardır ertelenen hayati sorunların çözümü için büyük önem taşıdığını kaydeden, Ceylan, geniş uzlaşma önerdi.
Açılış konuşmalarının ardından tek liste halinde gidilen seçimlerde Efkan Ceylan yeniden EGAFED başkanı oldu. Seçimlerde bünyesinde Antalya, Aydın, Kuşadası, Didim, Denizli, Isparta, Kütahya, Muğla, Söke, Simav ve Uşak Genç İşadamları Dernekleri bulunan EGAFED'ın 26 kişiden oluşan yeni yönetim kurulu da belirlendi. Bölge federasyon seçimlerinin tamamlanmasının ardından Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TUGİK) seçimleri ise 23 Ocak tarihinde Ankara'da yapılacak. Geçtiğimiz günlerde adaylığını açıklayan Erkan Güral'ın TUGİK Başkanlığı için şanslı olduğu ifade ediliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com