İstiklal Mahallesi'ni Gören Var Mı?

İstiklal Mahallesi'ni Gören Var Mı?
Sevgi Yolu girişinde bulunan Kütahya Turistik Haritası'nda ilin tarihi açısından önemli mahalleleri arasında yer alan İstiklal Mahallesi'nin alan olarak görünmesi ancak mahalle ismi olarak herhangi bir bilginin bulunmamasına mahalle halkı tepki gösteriy

Sevgi Yolu girişinde bulunan Kütahya Turistik Haritası'nda ilin tarihi açısından önemli mahalleleri arasında yer alan İstiklal Mahallesi'nin alan olarak görünmesi ancak mahalle ismi olarak herhangi bir bilginin bulunmamasına mahalle halkı tepki gösteriyor.
Kütahya Belediyesi tarafından Sevgi Yolu girişine çift taraflı konulan Kütahya Turistik Haritası'nda hamamları, kilisesi, tarihi dokuları ile yıllara meydan okuyan İstiklal Mahallesi'nin bulunmamasına vatandaşlar tepki gösteriyor.
İstiklal Mahallesi 1. Azası Ramazan Yıldırım gazetemize yaptığı açıklamada, “Mahalle Muhtarı Mustafa Ecikurt bu durumu bana söyledi. Hiç dikkatimi çekmediği için görmediğimi belirttim ama daha sonra bizzat kendim gittim baktım ve gördüm ki İstiklal Mahallesi bu haritada yok. Konuyu mahalle muhtarı ile tekrar görüştüm ve bu konuyu Kütahya Belediyesi'ne sorup sormadığını öğrendim. Muhtar ise, Kütahya Belediye'sinden öğrendiği bilgi doğrultusunda haritayı İl Kültür Müdürlüğü'nün hazırladığını söyledi” dedi.
Yıldırım, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni Yeldemez ile görüştüğünü ancak söz konusu haritanın Kültür Müdürlüğü'nce yapılmadığını, haritanın Kütahya Belediye'si tarafından yapıldığını Zülkarni Yeldemez tarafından öğrendiğini belirtti.
Yıldırım, Kütahya'nın tüm mahallelerinin olması ancak bu ilin en eski mahallesinin haritada olmamasının hem şahsının hem de mahalle sakinlerinin rahatsızlık duyduklarının da altını çizdi.
İSTİKLAL MAHALLESİ OLARAK HİZMET ALAMIYORUZ
Yıldırım, İstiklal Mahallesi sakini olarak harita konusunda muzdarip oldukları gibi, hizmet noktasında da mahalle olarak geri planda bırakıldıklarının da altını çizdi.
Seçimlerden sonra önce Vefa Mahallesi daha sonra İsiklal Mahallesi'nin bakım onarım ve diğer konularında hizmet için söz verilmesine karşılık, seçimlerden bunca ay geçmesine rağmen hala mahalleye bir çivi bile çakılmadığını ifade etti.
İstiklal Mahallesi'nde bulunan hamam, kilise ve tarihi bir değere sahip olmasına rağmen, turistik haritada İstiklal Mahallesi'nin isminin neden turistik haritada geçmediğinin merak konusunu olduğunu belirten Yıldırım, yetkililerin bu haritayı bir an önce değişmesi gerektiğini söyleyerek tepkisini dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com