İstiklal Marşı'nı en güzel okuyanlar ödüllendirildi

İstiklal Marşı'nı en güzel okuyanlar ödüllendirildi
Kütahya'nın Gediz İlçesi'nde, İstiklal Marşı'nı en iyi okuyan 12 kişiye ödül verildi.

Kütahya'nın Gediz İlçesi'nde, İstiklal Marşı'nı en iyi okuyan 12 kişiye ödül verildi.
Gediz Belediye Başkanlığı tarafından Park Orman Kafe'de düzenlenen İstiklal Marşı'nın kabulünün 89. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinlikleri Dayınlar İlköğretim Okulu'nca hazırlanan programa göre Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Daha sonra öğrenciler tarafından okunan şiirler, Mehmet Akif Ersoy'un Hayatı' adlı yazı ve Mehmet Akif Ersoy'un ve İstiklâl Marşı'nın Kabulü konulu belgesel film gösterisi, 'İstiklâl Marşı'nın Kabulü' adlı skeç ve 'İstiklâl Marşı' adlı oratoryo ile kutlamalar devam etti.
Tarihçi Yazar Mustafa Armağan'ın Mehmet Akif Ersoy konulu konferansının ardından İstiklal Marşı okuma yarışmasına geçildi.
Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar tarafından büyük ilgi ile izlenen yarışmada 5-10, 10-15, 16-20 yaş arası, 21 yaş ve üzeri 4 kategoride 12 öğrenci yarıştı. Yarışmaların 1.Kategorisinde Fatma Nur Özyeni birinci, Beyza Özbaş ikinci, Nur Sima Ovalı üçüncü oldu. 2.Kategoride Okan Alyelken birinci, Meryem Uya ikinci, Muradiye Büyükalp üçüncü oldular. 3.Kategoride Sevde Nur İnan birinci, Gülezar Koyu ikinci, Sebahat Peker üçüncü olurken, 4.Kategoride Ayça Cebecioğlu birinci, Yaşar Çakıcı ikinci, Ahmet Ahsen üçüncü oldu.
Yarışma sonunda İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu tarafından birinci olanlara masaüstü bilgisayar, ikincilere fotoğraf makinesi ve üçüncülere cep telefonu hediye edildi. Dereceye giren öğrencilere de teşekkür plaketi verilerek tüm yarışmacılar ödüllendirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com