“İstikrarın sürmesi için tümkesimlerin oylarına talibiz”

“İstikrarın sürmesi için tümkesimlerin oylarına talibiz”
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Halil Ürün, illerinde 13 Haziran'da AK Parti'den seçilen milletvekili sayısının 5 olması halinde yatırımlar anlamında Afyonkarahisar'ın büyük bir avantaj sağlayacağını söyledi.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Halil Ürün, illerinde 13 Haziran'da AK Parti'den seçilen milletvekili sayısının 5 olması halinde yatırımlar anlamında Afyonkarahisar'ın büyük bir avantaj sağlayacağını söyledi.
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Halil Ürün, Afyonkarahisar'daki sivil toplum kuruluşlarına ziyaretler gerçekleştirdi. İlk olarak Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği'ni (ESOB) ziyaret eden Ürün, burada yaptığı konuşmada, avukatlığa ilk başladığı andan bu güne her zaman esnaf ile iç içe olduğunu söyledi. ESOB'a 10 yıla yakın bir süre hukuk müşaviri olarak hizmet verdiğini belirten Ürün, '10 seneye yakın bir süredir ESOB'un hukuk müşaviri olarak çalışmalarımız oldu. Ondan önce de
İscehisar Esnaf Odası ve İscehisar Esnaf ve Kefalet'in avukatıydım. Avukatlığa başladığımız günden beri esnaf ile iç içeyim. ESOB'a gelirken de kendimi misafir gibi hissetmiyorum. Biz hayatı yardımlaşma ve dayanışma olarak görüyoruz. Hep birlikte yardımlaşarak, zorluklar karşısında bugünlere geldik. Ben ESOB'ta hukuk müşavirliğine başladığımda kurumun genel sekreteri olan Konak, bugün birlik başkanıdır. İnşallah 13 Haziran'dan sonra Rabbim izin verir ve milletimiz de teveccüh ederse, sadece ESOB'un noter
tasdikli vekili olmamın yanında İl Seçim Kurulu'ndan alınmış mazbata ile Afyonkarahisar'ın da vekili olacağım' dedi.
ESOB Başkanı Abdülkadir Konak ise, Ürün'ün milletvekili listesinde yer almasından esnaf ve sanatkarlar olarak son derece memnun olduklarını ifade etti.

'2002'DEN BU YANA YAŞANAN DEĞİŞİM AŞİKAR'
Milletvekili adayı Halil Ürün, ziyaretleri kapsamında Afyonkarahisar Sanayici ve İşadamları Derneği (AFSİAD) Başkanı Şükrü Demirayak ile bir araya geldi. Ziyarette konuşan Demirayak, iş adamlarının ve sanayicilerin temel isteğinin Türkiye'deki başta ekonomi olmak üzere, istikrarın sağlanması olduğunu söyledi. 2002 yılından bu yana hükümetin yaptıklarının pek çok kesim tarafından bilindiğini ve yaşanan gelişmenin aşikar olduğunu kaydeden Demirayak, 'Özellikle Afyonkarahisar'da bürokrasi, yerel yönetimler,
sanayici ve üniversite işbirliğinde gözle görülür bir gelişme kaydedilmiştir' dedi. Demirayak, özellikle Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun Afyonkarahisar'a yönelik yatırımlarını hatırlatarak, Afyonkarahisar'ın her alandaki gelişiminde Eroğlu'nun katkısı bulunduğunu belirtti.
Yatırımcıların istihdam oluşturma anlamında yaşadıkları her türlü sıkıntıyı gidermek adına çalışacağını ifade eden Ürün ise, 'Ben bu memlekete yatırım yapan, istihdam sağlayan herkesin önündeki engelleri kaldırmak için koşturmaya hazırım. İnşallah milletvekili olduktan sonra da bunları yaşandığını hep birlikte göreceğiz' diye konuştu. Ürün, AFSİAD bünyesinde oluşturulan Megabirlik'in Afyonkarahisar için önemli bir kazanım olduğunu da belirterek, şöyle konuştu:
'Afyonkarahisar'lı işadamlarının bir araya gelerek, bu memleketin ulusal çapta yayın yapan bir medya kuruluşunu kurması bile başlı başına önemli bir başarıdır. Ben Megabirlik'in gelecekte Afyonkarahisar'da ses getirecek yatırımlar yapacağına tüm kalbimle inanıyorum.'
Ürün, Afyonkarahisar Kasaplar ve Sucukçular Odası, Bakkallar Odası, Sebze ve Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı, Berberler Odası ve Alevi Kültür Dernekleri Şubesi'ni ziyaret etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com