İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI
Özellikle Yeni Kütahya ve Akis gazetelerinin gündemde tuttuğu “birlik şuuru sağlanmalı ve sivil toplum önderleri biraya gelmeli” çağrısı yerine geldi. Otoyol konusunda uğradığımız haksızlık başta olmak üzere Kütahya ilinin sorunlarının tesbit

Özellikle Yeni Kütahya ve Akis gazetelerinin gündemde tuttuğu “birlik şuuru sağlanmalı ve sivil toplum önderleri biraya gelmeli” çağrısı yerine geldi. Otoyol konusunda uğradığımız haksızlık başta olmak üzere Kütahya ilinin sorunlarının tesbiti ve çözüm önerileri amacıyla Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası'nın daveti üzerine istişare toplantısı yapıldı. Ancak yapılan toplantıya AKP milletvekilleri Hüseyin Tuğcu ve Hüsnü Ordu'nun katılmaması ve ilçeleri temsilen kimsenin bulunmaması dikkat çekti.

12 Ekim 2009 Pazartesi günü saat 17.00'de Ticaret ve Sanayi Odasının daveti üzerine Kütahya İlinin genel sorunları ve çözüm önerilerini belirlemek amacıyla yapılan istişare toplantısına;
Kütahya Milletvekilleri Dr. Soner Aksoy, Hasan Fehmi Kinay, Doç. Dr. İsmail Hakkı Biçer ve Prof. Dr. Alim Işık ile Vali Şükrü Kocatepe, Belediye Başkanı Mustafa İça, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Güner Önce, İl Özel İdare Genel Sekreteri Dr. Müh. Salih Akkaya, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Altınkaya, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı İbrahim Yiğit, Kütahya Genç İşadamları Başkanı Volkan Turgut, Mithat Delen, Kütahya Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Ceylan, İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Nazlı, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan vekili İsmet Özotraç TSO Meclis Başkanı Nihat Delen, Ak Parti İl Başkanı Kamil Saraçoğlu ve MHP İl Başkanı Kamil Konya katıldı.
Toplantıda¸ Kütahya gündeminde yer alan karayolu ve demiryolu ulaşımının geliştirilmesi için tasarı halindeki projelerle ilgili yapılacak girişimler ve çalışmalar, sanayinin geliştirilmesi, kültürel ve tarihi varlıklarımızın turizme kazandırılarak ilimiz ekonomisine katkıda bulunabilir hale getirilmesi için yapılacak yatırımlar, hazırlanan projelerin uygulama yöntemleri, Dumlupınar Üniversitesine bu yıl öğretime başlayan Tıp Fakültesinin öğretim elemanı ihtiyacının giderilmesi için yapılacak girişimler, termal turizm kapasitemizin artırılması amacıyla İl Özel İdaresi, Belediye ve şahıslar tarafından hazırlanan projeler, özellikle Zafer Havalimanının bu yıl içinde ihale edilmesi konusunda yapılan çalışmaların hızlandırılması ve Kütahya'nın Hac Kafilelerinin Batı Anadolu'daki uğurlama ve karşılama limanı olması yönündeki talebimizin ilgili kurum ve mercilerde takibi konusu görüşülerek bundan sonraki çalışmalar konusunda görev bölümü yapıldı. Ankara'da yapılacak girişimler konusunda tarih ve komiteler belirlendi.
İstişare toplantılarının her ay devamı konusunda karar verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com