İsveç'te Başı Kapalı Kıza Dayak!

İsveç'te Başı Kapalı Kıza Dayak!
İsveç'in Lund şehrinde 13 yaşlarındaki başörtülü bir kızın, 2 genç tarafından başörtüsünden dolayı dövüldü...

Saldırı haberi, gazetelerin yanı sıra ulusal televizyon kanallarında geniş yer buldu. Yabancı ve Müslüman düşmanı SD (İsveçli Demokratlar) ile Skåne Parti'nin yüksek oy aldığı bölgelerden Malmö çevresindeki Müslüman karşıtı tutum, mercek altına alınmaya başlandı.

Başörtüsünü çıkardılar
Lund polisine intikal eden olay geçtiğimiz pazartesi günü meydana geldi. Edinilen bilgiye göre olay şöyle gelişti; İsmi açıklanmayan Müslüman kız, okula giderken yolda yaşıtı olan 2 genç erkek, başörtülü kıza yaklaşıp sataşmaya, elbiselerini çekiştirmeye başladı. Daha sonra bu gençler kızın kazağını açıp karnını anahtarlarla çizdi. Daha sonra kızın pantolonunu çıkarmaya çalışan saldırganlar, kızın başörtüsü de çıkardılar. Kendisini korumaya çalışan kızın ayağının bir yere takılıp düştüğü ve yerdeyken de bu iki genç tarafından tekmelerle şiddetle dövüldüğü, kızın vücudundan kanlar gelmeye başlayınca dövmeyi bırakıp kaçtı.

Polis şefi olayla ilgili açıklama yaptı
Hastaneye kaldırılan genç kızın şok içinde olduğu öğrenilirken, Lund Polis Şefi Stephan Söderholm; gençlerin bu saldırıyı kızın başörtüsünden dolayı yaptıklarını tespit ettiklerini ve bu durum çok ciddi olduğunu, buna okulun ciddiyetle ele alması gerektiğini açıkladı.

Okul genel müdürü, konuyla ilgili basına yaptığı açıklamada; saldırıya uğrayan genç kız ve ailesiyle sürekli olarak irtibat halinde olduklarını ve bu olayın yeni olmadığını, başka gençlerin de aynı kız çocuğuna başörtüsünden dolayı rahatsızlık verdiklerini belirterek, mobninge karşı okullarında çalışmalar başlatacaklarını ekledi.

Saldırıda bulunan 13 yaşlarındaki gençlerin reşit olmadığı için polisin ve adli makamların henüz bir işlem yapamadığı ama bu iki genci Sosyal Büroya bildirdikleri öğrenildi. Bu saldırı, bölgedeki Müslümanları tedirgin ederken, olayın hangi boyutlara ulaşabileceği İsveç polisince kaygıya sebep oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com