İtalya'da açlık çılgına çevirdi

İtalya'da açlık çılgına çevirdi
Ekonomik krizin gölgesinde yoksulların sayısının arttığı İtalya’da, açlık çılgına çevirdi.

Bir kilisede yardıma muhtaçlara yönelik verilen öğlen yemeğinde masada yer bulamayan bir Faslı, 2 yardım gönüllüsünü bıçakladı.

Sant’Egidio adlı Katolik cemaatinin her Pazar günü Santa Maria in Trastevere Bazilikası’nda, yardıma muhtaçlara, evsizlere yönelik verdiği öğlen yemeğine kan bulaştı.

Yemeğin başlamasından sonra kiliseye gelen 34 yaşındaki Fas asıllı adam, masalarda yer kalmadığını, yemeğin de bitmek üzere olduğunu söyleyen 2 gönüllüyü bıçakladı.

Biri 41, diğeri 21 yaşında olan gönüllüler hastaneye kaldırılırken, onları bıçaklayan adam, öldürmeye teşebbüsten tutuklandı.

DAHA ÇOK AŞEVİ LAZIM

Sant’Egidio Cemaati Sözcüsü Mario Marazziti, krizle birlikte yoksulların sayısında büyük bir artış yaşandığını belirterek, “Birkaç hafta öncesine kadar bu kilisede düzenlediğimiz öğlen yemeklerine 20-25 kişi katılıyordu. Son günlerde bu sayı 100-120’ye ulaştı. Maalesef herkes için yer yok. Göçmenlerin sayısında artış olduğu kadar İtalyanlar’da da oldu. Krizle birlikte çaresizlik, umutsuzluk da arttı. Daha fazla aşevi, yardım kuruluşu lazım” diye konuştu. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com