İtalya'da deprem

İtalya'da deprem
İtalya’nın kuzeydoğusundaki Emilia-Romagna Bölgesi’nde meydana gelen ve önce 5,9 ardından büyüklüğü 6 olarak açıklanan depremde ölü sayısı 5’e yükseldi.
Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi’nin (USGS) büyüklüğünü 6 olarak açıkladığı ve tüm kuzey İtalya’da hissedildiği belirtilen depremin bilançosu artıyor.

Merkez üssü Modena kenti Po Ovası olarak açıklanan ve yerel saatle 04.04’te meydana gelen depremin, yerin 10 kilometre derininde olduğu bildirildi.

Ulusal Jeofizik ve Volkanoloji Enstitüsü, 20 saniye süren depremin ardından, 4,9, ve 4,1 ile ilerleyen saatlerde de 3.3 ve 2.9 büyüklüklerinde artçıların da hissedildiğini aktardı.

Depremin en çok hissedildiği Modena ve Ferrara kentlerinde çoğu ev ve işyeri ile bazı tarihi binaların zarar gördüğü belirtildi. 
 
Ferrara’daki çatısı yıkılan Sant'Agostino adlı bir seramik fabrikasında ise 3 işçinin enkaz altında kalarak yaşamını yitirdiği verilen bilgiler arasında.

San Pietro in Casale’de ise 37 yaşındaki Gabi Ehsemann adlı Alman bir kadının yaşamını yitirdiği açıklanırken, buna deprem sırasında yaşadığı korkunun neden olduğu sanılıyor. 
 
Bunun yanı sıra, Sivil Savunma’nın verdiği bilgilere göre, Finale Emilia’da belediye binasındaki saat kulesi yıkıldı ve bazı tarihi eserler büyük zarar gördü. San Felice’de de bir kilise yıkılırken, Mirandola Hastanesi de tedbir olarak boşaltıldı. 
 
Son verilere göre ölü sayısı 5 olarak kaydedilirken, 50’ye yakın yaralının durumlarının ise ağır olmadığı ifade edildi. Ferrara yerel yönetiminin, saat 14.00’a kadar tedbir olarak konutlara girişlere izin vermediği gelen bilgiler arasında. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com