İtalya'da PKK'nın hücre evlerine baskın

İtalya'da PKK'nın hücre evlerine baskın
Terör örgütü PKK için haraç toplayan ve ağır yaralanmalara neden olan 5 örgüt üyesi tutuklandı.

Özel Operasyonlar ve Genel Soruşturmalar Birimi'nden (DİGOS) yapılan açıklamada, haraçtan elde edilen gelirin, Türkiye'ye gönderildiği belirtildi.

İtalya'da, Terörle Mücadele ekiplerinin 6 şehirde eş zamanlı düzenlediği operasyonlarda, 5 PKK'lı tutuklandı. Operasyonların, yine aynı ülkede geçen ay 9 Hizbullah üyesi Türk'ün tutuklandığı soruşturmanın devamı niteliğinde gerçekleştirildiği açıklandı.

Venedik Savcılığı'nın talimatıyla başlatılan operasyonlar, Venedik başta olmak üzere başkent Roma, Pesaro, Padova, Modena ve Udinese'deki 8 ev ve işyerine yönelik gerçekleştirildi.

Soruşturmanın, Venedik yakınlarında haraç vermek istemeyince kendisine şiddet uygulanan bir kebapçının şikayeti üzerine başlatıldığı belirtildi. Bu sabah yapılan operasyonların, Şubat ayında Treni kentinde gerçekleştirilen ve 9 Hizbullah örgütü mensubu Türk'ün de tutuklandığı operasyonlarının devamı niteliğinde olduğu açıklandı. Digos'un Venedik birimleri, geçen yıl da PKK'ya karşı bir operasyon düzenlemiş, Türkiye'ye dönerek, devlete karşı savaşmaları konusunda gençlere eğitim veren bir yapıyı çökertmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com