İtalya’dan G.Saray'a övgü

İtalya’dan G.Saray'a övgü
Galatasaray’ın Avrupa’nın hızla gelişmekte olan kulüplerinden olduğunu ifade eden Sport Economy dergisi, “Barcelona ve Real Madrid gibi komple bir spor kulübü. Türk futbolunun Avrupa’yı istilasının takımı” ifadelerini kullandı.

Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynayan, Süper Lig’de yoluna emin adımlarla devam eden Galatasaray’ın başarılı performansı Çizme’de de yankı buldu. Sport Economy dergisi sarı kırmızılı kulübü mercek altına alan bir inceleme haberi kaleme alırken, Galatasaray’ın kulüp yapısı, izlediği stratejiler ve takımlarının başarısı ile ilgili övgü dolu ifadelere yer verdi.
 
Genel olarak Türk futbolunun yükselişte olduğunu belirten İtalyan dergisi, “Avrupa futbolundaki Türk istilasının takımı Galatasaray” başlığıyla verdiği haberde ülke futbolunun yükselişinde sarı kırmızılıların başarısının önemli pay sahibi olduğuna dikkat çekti. “Galatasaray, gelişen yeni futbolun simgesidir” yakıştırması yapılırken, Sneijder ve Drogba gibi yıldız isimlerin Türkiye’ye getirilmesiyle başarı çıtasının da daha yukarılara çekildiğine vurgu yapıldı.
 
Galatasaray’ın ayrıca kulüp yapısı ile de Avrupa’daki pek çok kulüpten farklı bir düzlemde olduğu ifade edildi. Futbolun dışında başka birçok branşta da faaliyet gösterdiğine dikkat çekilen kulübün bu şekliyle kıtada çok az kulüpte olan bir tarzı benimsediği dile getirildi, “Barcelona ve Real Madrid gibi Avrupa’da yüksek profilli kulüp modeline sahip gerçek bir multi-spor kulübü” ifadesi kullanıldı. Galatasaray’ın projesini ‘yenilikçi’ olarak takdim eden İtalyanlar kulübün ekonomik büyümesinde Başkan Ünal Aysal’ın ve yeni stadın gelirlerinin de önemli katkıları olduğuna işaret etti.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com