İtalyan Gondolcular Eskişehir'de

İtalyan Gondolcular Eskişehir'de
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve İtalya Ankara Büyükelçiliği işbirliğiyle, İtalya'dan gelen gondol milli takımı, Porsuk'ta Eskişehirli gondolcularla gösteri yarışı düzenlendi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve İtalya Ankara Büyükelçiliği işbirliğiyle, İtalya'dan gelen gondol milli takımı, Porsuk'ta Eskişehirli gondolcularla gösteri yarışı düzenlendi.
Eskişehir, bir kez daha Türkiye'de ilk kez düzenlenen uluslar arası bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. İtalya'nın Ankara Büyükelçiliği ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen organizasyonda, İtalya Gondol Milli Takımı ve Eskişehirli gondolcular bir gösteri yarışı düzenledi. İtalyan Milli Birliği'nin sağlanmasının 150. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinliğe İtalya Ankara Büyükelçisi Gianpaolo Scarante, İtalya Ticari Ataşesi Andre Perugini ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Ticaret Odası Başkanı Harun Karacan başta üzere çok sayıda yerli ve yabancı davetli katıldı.
Eskişehirlilerin de yoğun ilgi gösterdiği yarıştan önce bir açıklama yapan Başkan Büyükerşen, Eskişehir'in uluslar arası birçok organizasyona ev sahipliği yaptığını belirterek, “Bugün, Eskişehir'de yine bir ilki yaşıyoruz. İtalya'nın Venedik kentinden gelen İtalya Gondol Milli Takımını, Eskişehirli gondolcularla buluşturduk. Bu etkinlikle sayesinde, İtalyan kardeşlerimizle çok kuvvetli dostluk bağları kurduk. Onları Eskişehir'de ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bozkırın ortasındaki Eskişehir, Türkiye'de su sporları konusunda da öncü bir kent olmayı sürdürüyor. Gelecek sen bu yarışları yine Eskişehir'de düzenlemeyi düşünüyoruz. Sayın Büyükelçi Scarante başta olmak üzere bu etkinliğin gerçekleşmesini sağlayan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
İtalya Ankara Büyükelçisi Gianpaolo Scarante ise Eskişehir'in çok gelişmiş ve modern bir kent olduğunu vurgulayarak bu organizasyonu Eskişehir'de yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtti ve bu yarışları gelecek yıl yine Eskişehir'de tekrarlamak istediklerini söyledi.
Yarışlar sonrası İtalyan takımı, Başkan Büyükerşen'e, Venedik'in simgesi olan kanatlı aslan biblosu ile takımlarının bayrağını hediye etti. Başkan Büyükerşen ise İtalya Büyükelçisi Gianpaolo Scarante ve gondol milli takımına günü anısına birer plaket verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com