İtalyan Televizyonu'nda seks skandalı!

İtalyan Televizyonu'nda seks skandalı!
İtalya'da devlet televizyonu süpriz bir kararla güzellik yarışmasını seks içerdiği için yayınlamakan vazgeçti.

İtalya'da her sene devlet tarafından yayınlanan güzellik yarışması bu sene kanal yetkililerince seks içerdiği ve toplumu olumsuz etkilediği gerekçesi ile yarışmanın yayına yasak geldi. İtalya'da Berlusconi'nin seks skandallarını bilmeyen yoktur. Devlet başkanının bu durumu göz önünde bulundurulunca alınan karar çok şaşırtıcı ve tezat olarak öngörüldü.

İtalyan devlet televizyonu RAİ, Miss İtalya güzellik yarışmasını düzenlemeyi kabul etti ancak yayınlamaktan vazgeçti. Gerekçe olarak ise, yarışmanın “seks” ve “çıplaklık” içeriyor olması.

Geleneksel olarak her yıl Eylül ayında İtalyan devlet televizyonu RAİ tarafından düzenlenen Miss İtalya güzellik yarışması “Seks ve çıplaklık içeriyor” gerekçesiyle yayından kaldırıldı.

Bir süredir büyük baskı altında olduklarını itiraf eden RAİ Başkanı Anna Maria Tarantola,”Genç kızlarımız vücutlarını göstererek ekranlardan üne sahibi olmayı amaçlarken başka becerileri ve yetenekleri saklı kalıyor. İzlediğim güzellik kraliçeliği müsabakalarında iki dakika bile konuşmuyorlar ama vücutlarını cömertçe konuşturmayı hedefleyerek çirkin görüntülere neden oluyorlar” açıklaması yaptı.

Temsilciler Meclisi Başkanı Laura Boldrini’de, “Nihayet sekse karşı uygarca ve olgun bir karar alındı. Genç kızlarımız belirli ve çağdışı bir amaç için artık ekranlarda aşağılanmayacaklar” dedi. (AAE)

Reha ERUS / Hürriyet

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com