İtfaiye’den baca temizliği ve piknikçilere yangın uyarısı

İtfaiye’den baca  temizliği ve piknikçilere yangın uyarısı
Tavşanlı Belediyesi İtfaiye Amiri Abdullah Ceylan, yangınların büyük bölümünün temizlenmeyen bacalardan kaynaklandığını belirterek, vatandaşların yaz aylarında bacalarını temizlettirmelerini istedi.
Tavşanlı Belediyesi İtfaiye Amiri Abdullah Ceylan, yangınların büyük bölümünün temizlenmeyen bacalardan kaynaklandığını belirterek, vatandaşların yaz aylarında bacalarını temizlettirmelerini istedi. Baca temizleme mevsiminin başladığını hatırlatan Ceylan, halkın baca temizliğini hafife almasından yakındı. 
“Halkımızın yaz aylarına baca temizliğine çok dikkat etmesi gerekiyor” diyen İtfaiye Amiri Ceylan, “Çünkü kış aylarında en çok karşılaştığımız olayların başında baca yangını geliyor. Baca yangınını önlemek için bacaların senede bir kez kesinlikle temizlenmesi gerekiyor. Kış aylarındaki yangınların büyük bölümünü baca yangınları oluşturuyor” dedi.
Tavşanlı’da yazın gelmesiyle birlikte piknik yapanların sayısında da artma gözlemlediklerini söyleyen Abdullah Ceylan, havaların sıcak olmasının orman yangınları açısından risk oluşturduğuna dikkat çekti.
Amir Ceylan, “Ormanlık alanlara giderek piknik yapan vatandaşları yangın konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum. Yapılan araştırmalarda orman yangınlarının büyük bölümünün insan hatasından kaynaklandığı ortaya çıkmıştır. Dikkatsiz ve ihmal sonucu maalesef orman yangınları meydana geliyor. Ciğerlerimiz yanıyor” diye konuştu.
İtfaiye Amiri Abdullah Ceylan ayrıca sürücülere sigaralarını söndürmeden arabalarının camlarından atmamalarını istedi.
Tavşanlı İtfaiye Amir Yardımcısı Abidin Eruslu ise anız yangınına vurgu yaptı. Anız yakmanın cezasının da bulunduğunu ifade eden Eruslu, “Öncelikle bu alışkanlığımızdan vazgeçmeliyiz. Kesinlikle anız yakılmamalıdır” dedi.
Eruslu yangın ihbarı yapan vatandaşlara da önemli uyarılarda bulunarak, “Vatandaşlarımız yangın mahalini bize tarif ederken, bilinen yakın adreslerden tarif ederlerse bizim bulmamız daha kolay olur. Olay yerine ne kadar erken gidersek yangını o kadar çabuk kontrol altına alabiliriz” diye konuştu.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com