"İthal et sayesinde insanların evine et girecek"

"İthal et sayesinde insanların evine et girecek"
Afyonkarahisar Tarım İl Müdürü Zekeriya Erdurmuş, ithal etin hayvancılık sektöründe söz sahibi Afyonkarahisar'da üreticileri olumsuz etkilemediğini söyledi..

Afyonkarahisar Tarım İl Müdürü Zekeriya Erdurmuş, ithal etin hayvancılık sektöründe söz sahibi Afyonkarahisar'da üreticileri olumsuz etkilemediğini söyledi.
İthal et nedeniyle üreticinin hayvan sayısında bir azalmanın yaşanmadığını ifade eden İl Tarım Müdür'ü Zekeriya Erdurmuş, ilde 2000'li yılda başlayan hayvan sayısı artışının devam ettiğini söyledi. İthal et ile birlikte üretici ile tüketici arasındaki dengenin sağlandığını belirten Erdurmuş, ithal et sayesinde insanların evine et girdiğini ifade etti.
Erdurmuş, Afyonkarahisar Ticaret Borsası'nın (ATB) Ramazan'da herkesin et tüketebilmesi için 'Et Pazarı' açmasının güzel bir uygulama olduğunu, vatandaşın 16 TL'ye kıyma, 17 TL'ye kuşbaşı et alma imkanına kavuştuğunu kaydetti. Afyonkarahisar'da ithal et yüzünden bir olumsuzluğun söz konusu olmadığını dile getiren Erdurmuş, 'Fiyatlarda üreticiye zarar verecek şekilde bir düşme söz konusu değil. Dolayısıyla üretici bu durumda zarar etmiyor' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com