İthal kurbana tepki

İthal kurbana tepki
Kurban satıcıları Tarım Bakanlığı'nın bayram nedeniyle yaptığı kurban ithalatına tepki gösterdi.

Ataşehir'de kurban satıcısı bir grup esnaf, Tarım Bakanlığı'nın bayram nedeniyle yaptığı kurban ithalatına tepki göstermek için E 5 karayolunu bir süre trafiğe kapattı.
Olay, saat 12.00 sıralarında E 5 Karayolu Yeni Sahra mevkiinde meydana geldi.. Aynı bölgede kurban satış yerinde yerli kurbanlık satan yaklaşık 60 kişilik esnaf grubu, bayram nedeniyle angus ithal edilmesini protesto etmek amacıyla trafiğin İstanbul yönüne çıkarak yolu kapattı. Olay yerine gelen çok sayıda polis, çevrede geniş güvenlik önlemi alırken, protestocuları ikna çalışmasına başlattı.. yaklaşık 15 dakika süren görüşmelerin ardından kurban satıcıları trafiği açarak yolun kenarına çekildi.

Burada basın mensuplarına açıklama yapan kurban satıcıları, tepkilerini şöyle dile getirdiler: "Yurt dışından ithal edilen hayvanlar nedeniyle biz yerli kurbanlıklarımızı satamıyoruz.. Et balık kurumunun 10 liradan et aldığı için de büyük zarar ediyoruz. Ayrıca bize tahsis edilen satış çadırlarında alt yapılar yetersiz, ve maliyetleri çok yüksek.. Çamur içinde kurban pazarlığı yapmak zorunda kalıyoruz.. Ayrıca sattığımız kurbanlıkların, köprüyü kullanarak Avrupa yakasına götürülmesi de yasak. O zaman biz kime kurbanlık satacağız?"

Yaklaşık 15 dakikalık eylemin ardından protestocu kurban satıcıları, olaysız dağıldı..
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com