İTHİB Başkan adayı Hazim Sesli

İTHİB Başkan adayı Hazim Sesli
Sesli Tekstil Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüten Hazim Sesli, İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) seçimlerinde "Değişim için Güçbirliği" Grubu'nun başkan a

Sesli Tekstil Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüten Hazim Sesli, İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) seçimlerinde 'Değişim için Güçbirliği' Grubu'nun başkan adayı oldu.
İTHİB seçimlerinde 'Değişim için Güçbirliği' grubunun başkan adayı olan Sesli Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Hazim Sesli, tekstil sektöründe yer alan büyük, orta ve küçük işletmelerin farklı ihtiyaç ve sorunlarına yönelik geliştirdiği projelerle çözüm üretilmesini hedeflediğini belirtti.
Değişim İçin Güçbirliği Grubu, İTHİB'i çözüm merkezi haline getirerek üyelerinin desteğiyle sektöre rekabet avantajı oluşturulmasını amaçlıyor. Bunun yanı sıra; iletişimsizliği çözerek 2 bin 500 üyenin sorunlarına anlık çözümler getirecek bir yapının oluşturulması ve sektörün büyüyen ihtiyaçları karşısında üyeleri geleceğe taşıyacak her türlü girişimin sağlanması hedefleniyor.
Değişim İçin Güçbirliği Grubu'nun faaliyet planı ise şöyle:
İTHİB' de acil çözüm bekleyen sorunları çözme sürecinde üreticilere destek olacak 'Alo İTHİB acil danışma ve müdahale' hattı oluşturulacak
'Alo finansman masası ile şirketlerin acil finansman kaynakları bulabilmelerini kolaylaştıracak yol ve yöntemlerde danışma, aracılık ve koordinasyon hizmetlerinin yanı sıra yerli ve yabancı sermaye oluşturmak, ortak bulmak, şirket satın almak veya satmak alanlarında da etkin danışmanlık hizmeti verilecek.
Alo yönetim danışma masası ile şirketlere farklı fikir ve bakış açıları kazandırılmasına yönelik danışmanlık hizmeti verilecek.
Alo pazarlama masası ile müşteri portföyünün genişletilmesi, kapasitenin artırılması ve karlı pazarlar yaratılmasına yönelik müşterilere pazarlama desteği konusunda danışmanlık hizmeti verilecek.
Alo insan kaynağı masası ile Şirketlerin ara eleman, nitelikli personel ve üst düzey yönetici ihtiyaçları olan insan kaynaklarını bulabilmelerini kolaylaştıracak danışma, aracılık ve koordinasyon hizmetleri verilecek.
Alo lojistik masası ile şirketlerin lojistik kalitesini artırarak maliyetlerinin düşürülmesine yönelik taleplerin birleştirilerek destek olunması konusunda danışmanlık hizmeti verilecek.
Alo gümrük masası ile şirketlerin gümrük sorunlarına yönelik ulusal ve uluslararası düzeyde çözüm üretecek danışmanlık hizmeti verilecek.
Alo alacak- hukuk masası ile şirketlerin tahsilat konularındaki sorunlarına yönelik hukuki destek olanakları sunacak danışmanlık hizmeti verilecek.
Tekstil ürünlerinin sergileneceği ve komşu ülkelerle ticaret hacminin artırılmasına yönelik 'daimi tekstil promosyon merkezleri' kurulacak
Şirketlerin faaliyet hedeflerinin kontrol edilmesine yönelik 'Sektör danışma meclisleri' kurulacak
Rakip şirketlerin birlikte hareket ederek aralarında oluşturacakları kümelerle güçlerini ve kazançlarını artırmalarına yönelik 'Üretim ve pazarlama Kümeleri' kurulacak
Saklı olanı açığa çıkartmak ve sektörümüzün kolektif bilgisi haline getirmek için eğitim iletişim ve karşılıklı etkileşim faaliyetlerini organize etmek amacıyla 'TPA (Tüketici odaklı pazarlama akademisi)' kurulacak.
Sistemde cep telefonu ve e-mail bilgileri bulunan tüm üyelere acil durumlarda haber ve duyuruların gönderilmesine yönelik 'Cep too Cep' interaktif acil haberleşme ve uyarı hattının kurulması
Sektörde yeni olanak ve imkanların geliştirilmesi, müşteri portföyünün artırılmasına yönelik 'Butik Fuar Organizasyonları' gerçekleştirilecek.
Birliğin gerçekleştirdiği alım heyetleri faaliyetlerini daha etkin ve isabetli kılmak adına doğru eşleştirme ve kümelemeler yapılarak, alım heyeti organizasyonlarını mini fuar faaliyetlerine dönüştürmek amacıyla'Butik Heyetler' oluşturulacak.
Uluslararası mimarlık ve iç mimarlık çevrelerine yönelik mobilya seramik gibi diğer sektörleri de kapsayan tanıtım atakları düzenlenmesi için 'Dünya mimarlık ve tasarım sektörüne yönelik imaj faaliyetleri'; Tüm dünyada markalaşmış olan Türkiye kumaşının bayrağının daha ileri taşınması ve marka imajının güçlendirilmesi için dünyanın önemli moda kentlerinde tanıtım ve imaj faaliyetleri gerçekleştirilecek.
Sektördeki firmaların ulusal ve uluslararası teşviklerden daha fazla yararlanabilmesi için 'Uzman teşvik komitesi' kurulacak.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com