İtiraf Ediyorum Dansöz Demeyecektim Ama..

İtiraf Ediyorum Dansöz Demeyecektim Ama..
Aslında ATV'de yayınlanan animasyonda 'dansöz' değil 'kıvırtan' yazılması gerekiyormuş ama...

Salih Memecan, olay yaratan dansöz Kılıçdaroğlu karikatürüyle ilgili suskunluğunu bozdu. NTV'de katıldığı canlı yayında o karikatürü anlattı. ATV'deki animasyonda aslında 'dansöz' değil, 'kıvırtan' yazılacakmış ama...

Gazeteciler.com'un derlediği habere göre, Mirgün Cabas'ın Herşey Dahil programına katılan Memecan, aldığı yoğun eleştiriler sonrasında kendini savundu.

Mirgün Cabas'ın "Başbakan'ı da böyle çizer miydiniz?" sorusuna şu yanıtı verdi:

-"Ne hissediyorsam onu çiziyorum. Benim desteklediğim fikirleri destekleyen parti otomatikman daha az eleştiri alıyor benden, karşı olanlar daha fazla."

DANSÖZ YERİNE KIVIRTAN OLACAKTI AMA...

Salih Memecan yaptığı açıklamalarda 'dansöz' kelimesinin ağır kaçtığını da aslında itiraf etti. ATV'deki animasyondaki "DANSÖZ" seçeneği aslında "KIVIRTAN" olmalıymış. Zaten Sabah'daki karikatürde sonradan KIVIRTAN olarak değiştirmiş. Yani ATV'deki "AYARI" kaçmış bir karikatür olmuş.

Canlı yayında şunları söyledi:

"Öbürünün de (ATV'deki) kıvırtıcı olması lazımdı dansöz değil. Birini 3 saat içinde yaptım. O yüzden. Ama dansöz de olsa o kadar şey değil yani..."

HAY ALLAH KEŞKE YAPMASAYDIM...

Bir parti lideri dansöz olarak çizmesine yapılan eleştirilere de yanıt verdi Memecan. Dedi ki:

"Kıvırtan ki... (kılıçdaroğlu bu şekilde hep eleştirildi) Kıvırtanı karikatür olarak çizersen böyle çizersin. Burda tepkileri anlamıyorum ben. Karikatürün dili bu... "Hay allah keşke yapmasaydım" dediğim bir karikatür değil."

İKTİDARI NİYE ELEŞTİRMİYOR?

Salih Memecan'ı yönelik eleştirilerin temel kaynağı aslında bu... Hep muhalefete yükleniyor ama Başbakan hakkında hiç karikatür çizmiyor. Özellikle 8 yıllık süreçte AK parti aleyhine hiç karikatür çizmemesi eleştiriliyor. Memecan'ın bu "taraflı" tutumuna açıklaması ise şöyle:

"Ben düşünmediğim şeyi çizemem ki... Böyle duruyorum bunu eleştiriyorum. Yüzlerce karikatürüst var hergün siyasi iktidarı eleştiriyor. Bir sürü meslektaşım beni taraflıyım diye eleştiriyor. Taraflı olmamak işimi iyi yapmamak demek. Benim dünya görüşüm var o doğrultuda eleştiriyorum. Denge politikası yapsaydım içten olmazdı."

DESTEKLEDİĞİM ŞEYİ AYIP OLMASIN DİYE ELEŞTİREMEM

Mirgün Cabas bu açıklama üzerine "Gücünüzü iktidardan yana kullandığınız için insanlar irrite oluyorlar?"... Salih Memecan yanıt verdi:

"İnsanlar dediğin o tarafta duran insanlar irrite oluyor. Herkes olmuyor.
Desteklediğim bir şeyi sırf ayıp olmasın diye niye eleştireyim ki. Ben niye hep o tarafta çiziyorum değil, ben niye böyle düşünüyorum diye eleştirebilirsiniz, ona da hakkınız yok. "

O DANSÖZ 'SEKSLE' İLGİLİ DEĞİL

Salih Memecan 'dansöz' karikatürü için Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bir tepki almamış. "En ufak bir tepki bile gelmedi" diyerek durumu açıklıyor. Bir de "dansöz" ağır kaçtı yorumlarına yanıt veriyor. Diyor ki:

"Dansöz gibi görülünce rahatsız edilen 'seks'le ilgili değil ki kıvırtma meselesi var burda. Ben ona 'dansöz müsün demedim' hayır. Onun başka bir anlamı var. karikatür böyle yapılır."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com