İtiraf gibi Ergenekon yorumu

İtiraf gibi Ergenekon yorumu
AKP Ağrı Milletvekili Mehmet Kerim Yıldız'dan Ergenekon kararlarıyla ilgili şok sözler

AKP Ağrı Milletvekili Mehmet Kerim Yıldız'ın Ergenekon kararları hakkındaki sözler kararların nasıl alındığını gözler önüne serdi. Yıldız: "Hükumetimiz sayesinde Ergenekoncuların başına neler geldi gördünüz" dedi.

Ağrı'da Valilik ile SODES tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen 'Sağlıklı yaşama çağrı, pedal çeviriyor Ağrı' kampanyası kapsamında bisiklet dağıtan AKP Ağrı Milletvekili Mehmet Kerim Yıldız verilen Ergenekon kararlarının Başbakan sayesinde verildiğini söyledi. Yıldız'ın bu sözleri AKP hükümetinin Ergenekon mahkemesinin üzerindeki etkisini ortaya çıkardı.

KÜRTÇE KONUŞMA YAPTI

"Biz iktidara geldiğimiz de 2 alanda çok büyük gelişmeler yaşandı. Birincisi ekonomik, ikincisi demokrasi anlamında. Başbakanımız 2005 yılında Diyarbakır'a gidip 'Êdi bese' (Artık yeter) dedi. 'Bir sorun var. O da Kürt meselesidir. Yani benim meselemdir ve ben bu meseleyi çözeceğim' dedi. Allah'a şükürler olsun ki bugün annelerimizin diliyle konuşuyor ve anlaşıyoruz. 10 yıl önce böyle bir şey yoktu. Eskiden biliyorsunuz ki ne olsa oturur ihtilal ve inkılapların projelerini oluştururlardı. Çok derin meseleler gördünüz. Bunlardan biri de dün. Başbakanımız, hükumetimiz sayesinde Ergenekoncular'ın başına neler geldi gördünüz. Eskiden böyle bir şey olamazdı."(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com