İTO Başkanı Tahliye Edildi!

İTO Başkanı Tahliye Edildi!
İTO Yönetim Kurulu Başkanvekili Şekib Avdagiç Murat Yalçıntaş'ın tahliye olduğuna ilişkin avukatların bilgi verdiğini söyledi..

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanvekili Şekib Avdagiç, 'Yargıda rüşvet soruşturması'nda tutuklanan İTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş'ın tahliye olduğuna ilişkin avukatlardan bilgi aldığını bildirdi.

İTO Başkanı Murat Yalçıntaş'ın avukatları, müvekkillerinin bugün akşam saatlerinde tahliye olacağını ileri sürdüler.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu üyeleri, hakkında tahliye kararı çıkan İTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş'ı karşılamak üzere 17.00 uçağıyla Ankara'ya gidiyor.

İTO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şekib Avdagiç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu süreçte Türk adaletine güvenlerini hiçbir zaman kaybetmediklerini belirtti.

Avdagiç, süreci sabahtan beri yakından takip ettiklerini, kesin haberin toplantı esnasında geldiğini bildirdi.

Beklentilerinin bu aşamada Başkan Yalçıntaş'ın tutuksuz olarak yargılanmaya devam etmesi olduğunu ifade eden Avdagiç, ''Sayın Başkanın suçsuzluğuna güveniyoruz. Bu yargılama süreci sonunda da bu neticeye varılacağına olan inancımız tamdır. Hep beraber sükunetle ve suhuletle bir karşılama yapacağız'' diye konuştu.

''ADALET EN SONUNDA YERİNİ BULACAK''
İTO Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Develioğlu da karara ilişkin olarak, ''Heyecanlıyız. Bütün yönetim kurulu üyeleri olarak hep beraber Başkanı almaya gidiyoruz. Şimdi yapacağımız şey o. Şu anda 5 uçağı ile Ankara'ya gidiyoruz. Adalet eninde sonunda yerini buldu, bulacak'' dedi.

TAHLİYE HABERİ TOPLANTI SIRASINDA GELDİ
İTO Başkanı Murat Yalçıntaş'ın tahliye haberi, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası'nın Başkanlık Divanı, Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerinin, İTO Yönetim Kurulu'na, Murat Yalçıntaş'ın tutuklanmasından dolayı üzüntülerini dile getirmek amacıyla gerçekleştirdikleri ziyaret sırasında geldi.

İTO Başkan Vekili Şekib Avdagiç, toplantı esnasında telefonu aracılığıyla avukatlardan aldığı tahliye kararı haberini toplantıya katılanlarla paylaştı. Karar toplantıya katılanlar tarafından sevinç gösterisi ve alkışlarla karşılandı.

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Akdoğan da gelen haber üzerine, ''Acıları ve kederleri paylaşmak için geldiğimiz İTO'da bu sefer sevinçlerimizi paylaşacak bir ortam yaratacağız. İTO'nun bütün yönetim kurulu üyelerini biz Kırıkkale'ye davet ediyoruz'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com