İyi ki Canaydın görmedi!

İyi ki Canaydın görmedi!
Galatasaray Spor Kulubu'nün eski başkanlarından Özhan Canaydın’ın fabrikalarına kayyum atandı.

Galatasaray Spor Kulübü’nde üç dönem başkanlık yapan ve Cuma günü üçüncü ölüm yıldönümünde mezarı başına anma töreni düzenlenecek Özhan Canaydın’ın fabrikalarına kayyum atandı.
 
İflas erteleme talebini değerlendiren Bursa 2’nci Ticaret Mahkemesi, efsane başkan Canaydın’ın kurduğu Türkiye’nin yabancı ortaklı ilk konfeksiyon şirketi olan Biesseci Bursa Tekstil Sanayi Ticaret A.Ş. ile birlikte Bie Bursa İpek Emprime Tekstil Makine Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Barka Tekstil Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Liberteks Tekstil Konfeksiyon Gıda İnşaat Otomotiv Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. BM Ütücülük Tekstil Sanayi Ticaret Limited Şirketi için kayyum atanmasına karar verdi.
 
Mahkeme, 26 Şubat 2013 günü iflas erteleme kararı verdi. Yeminli Mali Müşavir Zeki Tekar, Serbest Mali Müşavir Ali Kahve ve Tekstil Mühendisi Aysel Korkmaz kayyum olarak atandı. Şirketin mali tablosundaki bozulma nedeniyle verilen iflas erteleme kararı ile üretimine devam eden şirketlerin aleyhine yapılmış ve yapılacak her türlü takipteki muhafaza, teslim, tahliye ve icra işlemleri durdurulmuş oldu.
 
Bursa Organize Sanayi Bölgesi'nde 27 bin metrekaresi konfeksiyon, 15 bin metrekaresi boyahane, 4 bin metrekaresi örme tesisi olmak üzere toplam 47 bin 500 metrekare kapalı alanda faaliyet gösteren firma GAP, Quiksilver, Calvin Klein, Timberland, Dolce&Gabbana gibi bir çok markaya da fason üretim yapıyordu. Yaklaşık bin 300 kişiye istihdam sağlayan fabrikalar, son dönemdeki ekonomik zorluklar nedeniyle çalışanların sayısını 900 kişiye kadar düşürdü. Hisselerin çoğunluğu Canaydın ailesinde olan şirketler, 2011 yılında toplam ihracatının yüzde 37'sini Almanya'ya, yüzde 30'unu Fransa'ya kalan bölümü ise İngiltere, İtalya, Belçika, Hollanda, ABD, Polonya'ya yapıyor.
 
GALATASARAY'IN EFSANE BAŞKANIYDI

Galatasaray Kulübü'nün efsane başkanlarından biri olan Özhan Canaydın, uzun yıllar Galatasaray Basketbol Takımı'nda oynadı. 2002 yılı Mart ayında girdiği seçimlerde Galatasaray Spor Kulübü'nde başkan olan Özhan Canaydın, 3 dönem üst üste bu görevi sürdürdü.
 
Türkiye Kulüpler Birliği Başkanlığı da yapan Özhan Canaydın, Türk spor tarihinde fair play anlayışının önemli temsilcilerinden biri olarak tanınıyor. 23 Ocak 1943 yılında Bursa'da doğan evli ve 2 çocuk 4 torun sahibi olan Özhan Canaydın, pankreas kanseri nedeniyle 22 Mart 2010 günü tedavi gördüğü Bursa'da yaşamını yitirmişti. Hamitler Mezarlığı'nda toprağa verilen Canaydın'ın kabrine sarı-kırmızı çiçekler dikilmişti. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com