İzinler 12 Eylül'e kadar kullanılmayacak!

İzinler 12 Eylül'e kadar kullanılmayacak!
Afyonkarahisar'da 12 Eylül tarihine kadar il ve ilçe nüfus müdürlüklerinde çalışan personele zorunlu haller dışında idari ve yıllık izin verilmeyeceği açıklandı..

 Afyonkarahisar'da 12 Eylül tarihine kadar il ve ilçe nüfus müdürlüklerinde çalışan personele zorunlu haller dışında idari ve yıllık izin verilmeyeceği açıklandı.
Afyonkarahisar İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü İsmail Hakkı Ulu, yaptığı yazılı açıklamada, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK), 12 Eylül'de yapılacak referandumda seçmenlerin kimliğinin belirlenmesinde 'Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası'' taşıyan belgelerin ibrazının zorunlu kılındığını söyledi. Nüfus müdürlüklerinin, ihtiyacı karşılayacak sayıda nüfus cüzdanı bulunduracaklarını anlatan Müdür Ulu, Afyonkarahisar'a bağlı bütün ilçe nüfus müdürlüklerinin, 12 Eylül tarihine kadar Cumartesi ve Pazar günleri de
hizmet verecek şekilde açık tutulacağını ifade etti. 12 Eylül'e kadar nüfus personeline zorunlu haller dışında idari ve yıllık izin verilmeyeceğini vurgulayan Müdür Ulu, 'Nüfus cüzdanlarında Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası olmayan vatandaşlara, oturdukları yere en yakın nüfus müdürlüğüne ellerindeki nüfus cüzdanı ve 2 fotoğrafla (son altı ay içersinde çekilmiş) müracaat etmeleri halinde yeni nüfus cüzdanı düzenlenerek verilecek. Ancak ellerindeki nüfus cüzdanı seri numarası ile bilgisayar sistemindeki
cüzdan seri numarasının birbirini tutmaması, eldeki nüfus cüzdanının fotoğrafının düşmesi, aşırı derecede yıpranmış, üzerinde tahrifat yapılmış ve seri numarasının silinmiş olması halinde vatandaşın oturduğu muhtarlığından fotoğraflı nüfus cüzdan talep belgesi ile birlikte 1 adet fotoğrafla müracaat etmeleri gerekmektedir' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com