İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 463 Gün Sonra Tahliye Edilen Büyükşehir Davasının Tek Tutuklu Sanığı Pervin Şenel Genç'i Cezaevi Kapısında Karşıladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 463 Gün Sonra Tahliye Edilen Büyükşehir Davasının Tek Tutuklu Sanığı Pervin Şenel Genç'i Cezaevi Kapısında Karşıladı
İzmir Büyükşehir Belediyesi Davası'nın tek tutuklu sanığı olarak Şakran Cezaevi'nde 463 gündür tutuklu bulunan Genel Sekreter Pervin Şenel Genç, avukatlarının tutukluğa yaptığı itirazın kabul edilmesi sonucu dün tahliye edildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Davası'nın tek tutuklu sanığı olarak Şakran Cezaevi'nde 463 gündür tutuklu bulunan Genel Sekreter Pervin Şenel Genç, avukatlarının tutukluğa yaptığı itirazın kabul edilmesi sonucu dün tahliye edildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, tutuklu yakınlarıyla belediye bürokratları özgürlüğüne kavuşan Genç'i karşılamak için dün akşam Yeni Şakran Cezaevi'ne gitti.
463 gün sonra serbest kalan Genç, Başkan Kocaoğlu ile birlikte cezaevinden ayrıldı. "Kardeşim” diye hitap ettiği Pervin Şenel Genç’in özgürlüğüne kavuşmasıyla büyük mutluluk yaşayan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, operasyon süresince kendilerinin yanında olarak destekleyen İzmirlilere gönülden teşekkür ettiğini söyledi.
Son tutuklu Genç’in de tahliye edilmesinin ardından ‘beraat kararını’ beklediklerini belirten Başkan Kocaoğlu, şu açıklamayı yaptı: "2 Mayıs’ta başlayan tutuklama süreci, bugün Genel Sekreterimiz Pervin Şenel Genç’in de özgürlüğüne kavuşmasıyla birlikte tamamlandı. Bundan sonra artık beraatimiz yolundaki kararı bekliyoruz. Zaten İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde hiçbir şey olmadığını herkes çok iyi biliyordu. Özellikle tüm İzmirli hemşehrilerimize teşekkür etmek istiyorum. Bize olan güvenlerini bir an olsun sarsmadılar. Sürekli yanımızda durdular ve bizi desteklediler. Üst düzey bürokratlarımızın 300 tanesinin ifadesinin alındığı, 100 tanesinin de yargılanma sürecinde olup birçoğunun tutuklandığı bu süreçte, çalışma arkadaşlarımızdan ne istifa eden oldu, ne de emekli olan oldu. Hepsi canla başla çalışmaya devam etti. Ve bu badirenin ilk aşamasını başarılı bir şekilde geçmiş olduk. Tabii özellikle içeride tutuklu bulunan arkadaşlarımız çok çile çekti. Şimdi bir an önce beraat kararımızın verilmesini istiyoruz. Zaten itibarımızda bir sarsılma olmadı. İtibarı bize İzmirli hemşehrilerimiz vermişti. Onların gönlünde, beyninde zaten itibarımız yerindeydi, güvenimiz tamdı.”
Öte yandan oldukça heyecanlı olduğu görülen İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreteri Pervin Şenel Genç de, yaşananları kendisinin de arkadaşlarının da haketmediğini söyledi: "Çok heyecanlıyım. Umarım beraat kararımızı da böyle kutlarız. Hep birlikte çok zor günler geçirdik. Ama en uzun ben kaldım. Sabrın sonu selametmiş. İsyan etmedim, hep sabrettim. Belediyemiz de çalışmalarına devam etti, sarsılmadı. Çok şükür bugünleri de gördük. Yapanlar utansın."
Genç, özgürlüğünün ilk saatlerinde Başkan Aziz Kocaoğlu ile birlikte Tarihi Havagazı’nda İzmirli muhtarlar için düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Burada belediye bürokratları ve muhtarlar tarafından alkışlarla karşılanan Genç, iftar yemeğinde herkesin ilgi odağı oldu. Yemek sonrasında muhtarlara hitap eden Başkan Aziz Kocaoğlu, "Bizim dürüstlüğümüz, çalışkanlığımız, namuslu oluşumuz hakkında kimse bir tek kelime söylemedi. Bugün Pervin kardeşim de özgürlüğüne kavuştu. Biz zaten kendimizden emindik. Zaten İzmirli bizden emin" dedi.
Başkan Kocaoğlu, büyükşehirdeki bürokratlardan birinin bile, "Benim emekliliğim geldi, bırakıp gideyim" demediğine dikkat çekti ve sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir arkadaşımız, bir hemşehrimiz bizi yalnız bırakmadı. Bu fani dünyada bir insan için bundan daha büyük mutluluk, bundan daha büyük onur, bundan daha büyük şeref olur mu? Bir büyükşehir belediyesi düşünün, 300 tane üst düzey yöneticimiz, karakolda sorguya çekildi. 100’den fazlasına dava açıldı. Zaman zaman 40, zaman zaman 15 arkadaşımız tutuklandı, salıverildi tekrar tutuklandı. Yani üzerimizden silindir geçti. Ama İzmirlilerin desteği ile yıkılmadan, çözülmeden, paniğe kapılmadan buraya geldik. Her gün bir sınavdan geçiyoruz. Hatalarımızdan arınmaya, iyi insan olmaya çalışıyoruz. Bu da bir sınavdı ve çok ders aldık."

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com