İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kocaoğlu, mazbatasını aldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kocaoğlu, mazbatasını aldı
Kocaoğlu: "10 yıldır altyapıyla, toprağın altıyla uğraşıyoruz. Gözle görünür çok fazla bir şey yapmadan üçüncü kez seçimi kazanmak da İzmir'e, İzmirli hemşehrilerimize has bir şey"

İZMİR (AA) - 30 Mart seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye başkanlığına yeniden seçilen Aziz Kocaoğlu, mazbatasını aldı. Kocaoğlu, 10 yıldır alt yapıyla uğraştıklarını gözle görünür işler yapmadıklarını buna rağmen üçüncü kez seçilmelerinin İzmir'e has bir durum olduğunu söyledi.

Celal Atik Spor Salonu’nda düzenlenen törende Kocaoğlu’na mazbatasını teslim eden İl Seçim Kurulu Başkanı Emin Akbaş, Aziz Kocaoğlu’nu kutladığını, İzmir ve kendisi için hayırlı bir görev dönemi geçirmesini temenni ettiğini ifade etti.

Kocaoğlu da yaptığı kısa konuşmada seçimi kazanmasında emeği geçen partililere teşekkür ettiğini belirterek geçmiş 10 yılda olduğu gibi gelecek 5 yılda da ayrım yapmayan, adil bir yönetim anlayışı içinde olacaklarını söyledi.

Kocaoğlu, daha sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne geçti. Bina girişinde kendisini karşılayan belediye çalışanlarına seslenen Kocaoğlu, İzmir belediyeciliğinde ilk defa üst üste 3 kez büyükşehir belediyesini kazandıklarını, Ahmet Piriştina’nın 1999 yılında kazandığı seçimler dikkate alındığında 15 yıldır sosyal demokrat anlayışın göreve seçildiğini, bu seçimle birlikte bu sürenin 20 yıla çıkacağını ifade etti.

Başarılı bir seçim süreci geçirdiklerini, rakamlara bakıldığında bunun görülebileceğini anlatan Kocaoğlu, tüm partilerden seçimi kazanan ilçe belediye başkanlarını kutladığını ifade etti.

Yerelde kalkınma modelini uygulamaya devam edeceklerini anlatan Kocaoğlu, şöyle konuştu:

"10 yıldır altyapıyla, toprağın altıyla uğraşıyoruz. Gözle görünür çok fazla bir şey yapmadan üçüncü kez seçimi kazanmak da İzmir'e, İzmirli hemşehrilerimize has bir şey. Hiç yukarı çıkmadan aşağıda uğraşarak çevre yatırımları yaptık, bu kentin toprağını, havasını, suyunu koruyarak çevre konusunda İzmir'i dünya ligine taşıdık."

- "Finans yapısı en güçlü kamu kurumu"

10 yılda yapılan çalışmalarla belediyenin finans yapısının çok güçlü hale getirildiğini, planlanan projeleri hayata geçirme konusunda sıkıntı yaşanmayacağını anlatan Kocaoğlu, "İftihar etmeliyiz ki şu anda finans yapısı en güçlü belediye ve devlet kurumlarından bir tanesiyiz, çok büyük ihtimalle birinciyiz" dedi.

Belediyeye yönelik operasyonlarla ilgili sürece de dikkati çeken Kocağlu, bu süreçten yüz akıyla çıktıklarını, tüm personeline dürüstlüklerinden dolayı teşekkürlerini sunduğunu sözlerine ekledi.

Kocaoğlu, daha sonra personelin tebriklerini kabul etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com