İzmir davası devam ediyor

İzmir davası devam ediyor
İzmir Büyükşehir Belediyesindeki yolsuzluk iddialarına ilişkin açılan davanın görülmesine devam ediliyor.

İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesindeki görülen davanın ilk duruşmasının üçüncü gününe, 23 tutuklu sanık ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da aralarında bulunduğu bir kısım tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.

Kocaoğlu, adliyeye girişi sırasında, partililer tarafından alkışlar ve ''İzmir azizdir, aziz kalacak'' şeklindeki sloganlarla karşılandı.

Öte yandan, duruşma salonuna tutuklu sanıkların birinci derece yakınları dışında kimse alınmadı. Bu durum bazı sanık yakınları tarafından tepkiyle karşılandı ve görevli polis memurları ile aralarında tartışma yaşanmasına neden oldu.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, adliyede görevli polis memurları ile yaptığı görüşmenin ardından, adliye girişinde bekleyenlere hitaben yaptığı konuşmada, salonun fiziki imkanları nedeniyle tutuklu sanıkların 1. dereceden bir yakını dışında duruşmaya izleyici alınmadığını belirterek, ''Tutuklu sanıklardan 1. derece yakın olmayan hiç kimse içeri girmek istemesin. Ben de tutuklu yakınlarına fırsat vermek için duruşma salonuna girmeyeceğim'' dedi.

Duruşmanın bugünkü bölümü, tutuklu sanık Genel Sekreter Pervin Şenel Genç'in ifadesinin alınmasıyla sürüyor. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com